Dvojhvězdu s sebou domů

Dvojhvězdu s sebou domů

autor: Red. foto: Archiv redakce

Kitchen Table šéfkuchaře Jamese Knappetta nově nabízí donášku a pracuje na přestavbě. Jak takové menu s sebou od slavné dvojhvězdy vypadá?

Restaurace se dvěma hvězdami Michelin je v podstatě jedním velkým kuchyňským pultem pro společné vychutnání si degustačního menu. A až do krize díky COVID-19 si to hosté náramně užívali. Co bylo, to bylo, tento projekt po restrikcích nefunguje.

Restaurace plánuje velkou rekonstrukci a větší přesah do prostoru Bubbledogs, zaměřeného (jak název napovídá) na šumivá vína, kam provozovatelé přidají nový salonek a bar. Co stále funguje, je prodejna bublinek – Bubbleshop.

Rekonstrukce a upravené prostory jsou ale hudbou budoucnosti. Prozatím tedy Kuchyňský stůl nově zahájil vlastní doručovací službu. Obnovení provozu do jisté míry opět nabídne Londýňanům možnost degustací, ovšem v jiné formě. K dispozici je menší 7chodové menu za 75 GBP a plné 11chodové menu za 125 GBP, ke kterému je přibalena i láhev šampaňského. A to už zní zajímavě. Vzhledem k tomu, že Bubbledogs pracují i s takovými jmény jako Jean-Marc Sélèque nebo Dhondt-Grellet, které může znát i našinec orientující se v naturálních šampaňských.

„Přestože naše hosty momentálně nemůžeme přivítat u našeho kuchyňského stolu (Kitchen Table), doufáme, že budeme i nadále dělat to, co máme rádi: vychutnávat výjimečné produkty a sdílet s vámi dobré jídlo i víno díky naší Home by James Knappett,“ oznámil světu šéfkuchař.

Mimo hlavní degustační menu restaurace nabídne vždy něco navíc. Tentokrát třeba britský Exmoor kaviár, k němu waffle, creme fraiche a lanýži infuzovaný javorový sirup, nebo humra, hnědé máslo infuzované tahitskou vanilkou, středně sušené rajčata, britské maliny a bylinkový salát. Menu je ale mnohem bohatší.

Celé menu chce šéfkuchař měnit jednou měsíčně.

První nabídku si můžete prohlédnout na fotografii pod článkem. V galerii najdete také fotografie prvních extra přídavků k nabízenému degustačnímu menu.

Přihlásit se k odběru newsletteru

Chcete dostávat pravidelně exkluzivní obsah přímo do vaší emailové schránky?
Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář