Papriky plné vitamínu C

Papriky plné vitamínu C

autor: Red. foto: Archiv společnosti

Ať už jste fanoušci sladké či pálivé chuti, má pro vás tato zelenina mnoho zdravotních přínosů, které určitě nejsou zanedbatelné. Navíc se skvěle hodí do studené kuchyně, například do salátů, i do teplé kuchyně.

Velkou předností paprik je jejich vysoký obsah vitaminu C. Toho obsahují dokonce více než pomeranče a citrony. Pokud vás tedy příště dostane nějaký bacil, můžete místo čaje s citronem ukusovat právě papriku. Dále papriky samozřejmě obsahují vitamin E, kyselinu listovou a ty červené také betakaroten, který pomáhá vytvářet a udržovat krásné opálení.

Za svou pálivou chuť vděčí papriky kapsaicinu. Ten samozřejmě nepálí pouze v ústech, ale například také v očích. I přesto jsou populární různé soutěže v pojídání pálivých paprik. Nám všem známé chalapeňo má pálivost přibližně 2 500 až 8 000 SHU, ale představte si papričku Carolina Reaper, která může dosahovat až 2 200 000 SHU (Scoville Heat Units). Než však na pálivé papričky zanevřete, měli byste vědět, že kapsaicin je v přiměřených dávkách vynikající na podporu trávení či krevní cirkulace a pomáhá při léčbě řady nemocí, jakými jsou například trombóza, křečové žíly, srdeční arytmie a ateroskleróza. Zabraňuje také usazování hlenu v plicích a pomáhá při nachlazení.

Tesco papriku kapie červenou naleznete v obchodech Tesco za 69,90 Kč/Kg.

Přihlásit se k odběru newsletteru

Chcete dostávat pravidelně exkluzivní obsah přímo do vaší emailové schránky?
Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář