Dokonalý večer s ginem Xoriguer

Dokonalý večer s ginem Xoriguer

autor: Red. foto: Archiv společnosti

Kultovní gin v ikonické láhvi z Menorky se vyrábí již od dob britské okupace v 18. století. Češi stále objevují jeho jemnost a výjimečnou chuť.

V roce 1708 se Menorka dostala pod správu Anglie. Stala se nejdůležitějším přístavem ve Středomoří pro všechny anglické a holandské společnosti - a všechny taverny tak byly plné anglických a holandských námořníků, kteří si žádali svůj oblíbený nápoj, gin. V této době zde fungovaly čtyři palírny - mezi nimi i Fornero, předchůdce palírny Xoriguer. 

Nejznámější recept na gin na Menorce vznikl v roce 1750 a pod názvem Gin Xoriguer je prodáván dodnes. Větrný mlýn na autentické láhvi je připomínkou domova Miguela Pons Justa, zakladatele ginu Xoriguer.

Xoriguer Distilleries stále vyrábí nápoj, který je pravděpodobně tím nejstarším ginem vyráběným ve Středomoří, a díky společnosti Fenix Drinks máme i v České republice možnost si jej s radostí vychutnat, ať už v čisté formě nebo v koktejlu.

Xoriguer Gin je s láskou ručně vyráběný podle receptu z 18. století, destilovaný v copper alembic stills starých více než 250 let, ve kterých sublimace probíhá díky ohni ze dřeva pouze z lesů na Menorce.

Při výrobě se používají pečlivě vybrané jalovcové bobule z katalánských Pyrenejí, které nejprve dva roky odpočívají, a studniční voda z města Mahón. Tato tradice ginu vysloužila prestižní označení původu "Gin de Mahón".

Namíchejte si koktejl, klidně i doma

Chcete si dát jednoduchý a osvěžující drink? Pak je koktejl Pomáda tím pravým! Stačí do long sklenice nasypat spoustu ledu, nalít jeden díl ginu Xoriguer a tři díly chlazené citrónové limonády.

Je libo Martini? Gin Xoriguer je i pro tento drink velmi vhodný. Do klasické sklenice nalijte 50 ml tohoto krásného destilátu a přidejte pár kapek vermutu. Samozřejmě nezapomeňte na olivy.

Dali byste si raději něco tmavšího, trošku tajemnějšího? Namíchejte si Mahon Messenger: 25 ml Xoriguer, stejný díl likéru Punt E Mes a k tomu 25 ml vermutu.

Váš večer bude s těmito drinky díky legendárnímu ginu Xoriguer dokonalý.

Přihlásit se k odběru newsletteru

Chcete dostávat pravidelně exkluzivní obsah přímo do vaší emailové schránky?
Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář