Paranubes rum – novinka v portfoliu Fenix drinks

Paranubes rum – novinka v portfoliu Fenix drinks

autor: Red. foto: Archiv společnosti

Paranubes je čistou a nerušenou reprezentací surového materiálu. Zachycuje v sobě nejen chuť, ale i atmosféru místa původu.

Paranubes je rumem a zároveň esencí toho, co najdete ztracené v mlžném lese mexických hor Sierra Mazateca, které se nacházejí v regionu Oaxaca. Je to tradičně vyráběný a přirozeně fermentovaný nápoj průzračné barvy s odvážnou chutí. I proto si jej společnost Fenix Drinks vybrala do svého portfolia.

Hornatý region Oaxaca, domov původních obyvatel Mexika, jehož nadmořská výška se pohybuje v rozpětí mezi jedním a dvěma tisíci metry, je místem tradičního pěstitelství cukrové třtiny, kávy a ovoce. Je to ale i krajina, kde rum vzniká přirozenou fermentací z organicky pěstované cukrové třtiny, která se zde nachází ve čtyřech různých variantách.

Paranubes je tedy rumem z nedotčené přírody. Třtina pro tento destilát roste pouze na farmě Jose Luis Carrery, bez použití pesticidů nebo hnojiv. Po jejím sklizení je ještě v ten samý den vylisována a následně ponechána přirozené fermentaci – bez přidání kvasinek nebo vody. Následně projde jednou copper column still destilací.

Výsledný nevyzrálý rum bez přidané vody je lahvovaný ručně. 

Charakteristické prvky Paranubes rumu:

Čirá barva
Pronikavá osobitá vůně
Odvážné tóny banánů a skořice, chuť trávy a cukrové třtiny, doplněná mentolovým podtónem
Ohnivý závěr 

Výborný je i na ledu, ale nejlépe vynikne v koktejlech!

Přihlásit se k odběru newsletteru

Chcete dostávat pravidelně exkluzivní obsah přímo do vaší emailové schránky?
Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář