Bocuse d'Or Europe 2020: Vše co potřebujete vědět

Bocuse d'Or Europe 2020: Vše co potřebujete vědět

autor: Red. foto: Studio Julien Bouvier

The Bocuse d'Or Europe, prestižní gastronomická soutěž starého kontinentu se bude konat v Estonsku 15. a 16. října 2020.

Osmnáct odhodlaných týmů z jednotlivých zemí se utká v Talinu o postup do finále Bocuse d'Or Grand Finale, které se uskuteční v Lyonu 1. a 2. června 2021. Soutěž je rozdělena na dva dny, každý den bude soutěžit devět zemí, do finále pak postoupí pouze deset týmů. 

Posunuté finále nabízí kuchařským reprezentacím i jednotlivcům jedinečnou životní příležitost zazářit ve světovém měřítku. Vše bude přenášeno online a jednotlivé týmy mají možnost ukázat své umění v přesně stanoveném časovém úseku 5 hodin a 35 minut. 

První úkolem bude prezentace obložené mísy dle vlastního nápadu. Základem však musí být estonská křepelka. Těch budou mít týmy k dispozici sedm kusů a musí být servírovány v celku spolu se třemi přílohami. Druhým úkolem pak bude příprava hlavního jídla na samostatném talíři, které musí obsahovat sumce, který se loví v jižní části Estonska. Tento pokrm už bude hodnotit porota nejen svýma očima, ale bude i degustován.

Soutěže se bohužel nezúčastní zástupci Belgie a Spojeného Království. Simon Rogan, prezident anglické reprezentace, se vyjádřil následovně: "Po velmi důkladné úvaze jsme se rozhodli letos nesoutěžit. Máme fantastický tým a velmi jsme se těšili na tuto prestižní událost. Bohužel však pandemické a ekonomické okolnosti v našem odvětví nám nedovolují podat nejlepší výkon a proto jste se rozhodli, jak jsme se rozhodli."

Přihlásit se k odběru newsletteru

Chcete dostávat pravidelně exkluzivní obsah přímo do vaší emailové schránky?
Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář