Lucky Alvin má dvě hvězdy od potravinářského Oscara

Lucky Alvin má dvě hvězdy od potravinářského Oscara

autor: Red.

Dva výrobky české firmy Lucky Alvin získaly ocenění v rámci nejznámější celosvětové potravinářské soutěže Great Taste.

Great Taste je nejvyhledávanější a nejprestižnější světovou soutěží jídla a pití s velmi přísnými pravidly. Všechny soutěžící vzorky projdou hodinami ochutnávek “naslepo". Proto zde vůbec nerozhoduje obal, název nebo výrobce. Vyhrává především dokonalá chuť, dále pak použité ingredience a zpracování výrobku. 

Letos se sešlo ve Velké Británii 12 777 soutěžících vzorků ze 106 zemí, a mezi nimi byl Lucky Alvin oceněn 1 hvězdou za produkt „ARAŠÍDY S BÍLOU ČOKOLÁDOU“, další výrobek „KEŠU KRÉM“ získal dokonce dvě hvězdy!

Letos v porotě usedlo 144 porotců, mezi kterými byli znalci a odborní kritici jídla světové gastronomické scény, výrobci, prodejci, restauratéři a šéfkuchaři honosící se michelinskými hvězdami.

V soutěži je možné získat 1, 2 nebo 3 hvězdy. 1 hvězdu si letos odneslo 3 818 výrobků, 2 získalo 1 294 a pouze 205 vzorků z celého světa bylo oceněno 3 hvězdami. 

Co hvězdy Great Taste znamenají

3 hvězdy – výjimečně delikátní potravina

2 hvězdy – nadprůměrně delikátní potravina

1 hvězda – potravina s fantastickou chutí

„Zisk tohoto ocenění je považován za potravinářského Oscara. Nesmírně si jej vážíme, je to pro nás uznání a utvrzení kvality naší výroby, na které si zakládáme,“ uvádí k ocenění jednatel výrobce, pan Vilém Vlašic.

Zdroj: Tisková zpráva

Přihlásit se k odběru newsletteru

Chcete dostávat pravidelně exkluzivní obsah přímo do vaší emailové schránky?
Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář