BUM! 75×CHAMPAGNE

BUM! 75×CHAMPAGNE

autor: Red. foto: Archiv společnosti

Klára Vorlíčková a Kateřina Winterling Vorlíčková vydávají knihu o champagne s předmluvou Jakuba Přibyla. Ale „všechno pěkně popořádku. Nejdřív si dáme šampaňské,“ jak jednou řekl Winston Churchill.

Publikace BUM! 75 × CHAMPAGNE spoluautorek (a sester) Kláry a Kateřiny Vorlíčkových se na 500 stranách věnuje tématu šampaňského vína a regionu Champagne. Přestože autorky nejsou z oboru a jejich profesí je právo, resp. vzdělávání, rozhodly se zúročit svůj dlouholetý společný zájem o toto šumivé víno prostřednictvím média, které je jejich srdcím rovněž blízké – knihy. Jejich cílem bylo přiblížit šampaňské víno a oblast, ze které pochází, českému čtenáři i vzhledem k tomu, že podobný titul na našem trhu v češtině dosud nevyšel. Kniha vychází v říjnu 2020.

Podle našeho názoru lidé šampaňské, na rozdíl od jiných šumivých vín, pijí málo. Málo o něm vědí a považují ho, podobně jako třeba golf, za snobskou záležitost. Chtěly jsme představit i jiný pohled na šampaňské víno a prostřednictvím 75 příběhů šampaňských domů přiblížit tento nápoj z možná méně známé, ale o to zajímavější stránky. Ukázat, že za ním stáli a stojí normální lidé,“ popisují sestry Vorlíčkovy.

Kniha je průvodcem po 75 šampaňských domech (velké značky i pěstitelé). U každého vinařství je představena jeho historie, příběh zakladatele, aktuální informace o vinařství a také subjektivní degustační postřehy autorek k jednotlivým cuvée. Texty doprovázejí profesionálně provedené fotografie lahví vín reprezentujících jednotlivá vinařství a vybrané ilustrační fotografie.

„Vybraly jsme 75 vinařství, která osobně známe, jejichž vína pijeme, a můžeme s klidným svědomím doporučit, abyste je ochutnali. Zároveň doufáme, že se při čtení nebo listování touto knihou dozvíte pár informací, které vás zaujmou, umožní zorientovat se (nebo se lépe vyznat) ve světě šampaňského, dozvědět se víc o oblíbeném víně, případně se ve společnosti blýsknout nějakou tou šumivou zajímavostí,“ doplňují autorky.

V knize naleznete i texty od dalších zvučných jmen českého gastronomického prostředí. Pro publikaci své příspěvky připravili:

Miloš Danihelka

Vít Hepnar

Antonín Suchánek

Jakub Šebela

 

Více o publikaci naleznete ZDE

Zdroj: Tisková zpráva

Přihlásit se k odběru newsletteru

Chcete dostávat pravidelně exkluzivní obsah přímo do vaší emailové schránky?
Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář