Vánoční food boxy ze tříhvězdy – inspirace není nikdy dost

Vánoční food boxy ze tříhvězdy – inspirace není nikdy dost

autor: Red. foto: Archiv restaurace

Belgická Hertog Jan Restaurant Group, pod kterou spadají podniky L.E.S.S. Eatery a Bar Bulot vytvořila pro tuto sezonu nový koncept. Nazvali jej Let’s Celebrate by Hertog Jan foodbox.

Kuchařské hvězdy Gert de Mangeleer a Joachim Boudens, kteří v prosinci 2018 zavřeli svou tříhvězdičkovou restauraci Hertog Jan, makali v období lockdownu na delivery provozu pro oba zmíněné provozy – L.E.S.S. Eatery a Bar Bulot, rozváželi jídlo nejen v Bruggách, ale i jinde v Belgii. Restaurace byly kvůli pandemii způsobené virem COVID-19 zavřené.

Podobným způsobem hodlají pracovat na novince, konceptu Let’s Celebrate Foodbox, který bude k dispozici na Štědrý den a na Nový rok. Zájemci si mohou samozřejmě box objednat i dopředu a uložit jej do lednice. Jestli se jim u toho nebudou třást kolena a krabici neotevřou ještě před termínem, je jenom na nich.

„Vypadá to tak, že tradiční Vánoce a oslava Nového roku letos neproběhnou tak, jak jsme zvyklí. Navzdory tomu ale musíme zůstat pozitivně naladěni a popřemýšlet o tom, jak udělat z těchto dnů výjimečné momenty,“ řekli Gert de Mangeleer a Joachim Boudens.

Box je vždy určený pro 1 osobu a obsahuje slavnostní čtyřchodové menu skládající se ze dvou předkrmů, hlavního jídla a dezertu. Zákazníci s jídlem získají praktický návod s podrobnými pokyny, jak s jídlem naložit.

Nabídka zahrnuje marinovaného norského lososa, humří ravioli, telecí guláš (blanquette de veau) a slavnostní čokoládový dezert, který kuchaři nabízí ve spolupráci s pekárnou Painture. Mimo to si do svého boxu mohou zájemci objednat další lahůdky a vyskládat si tak své menu z předkrmů nabízených Bar Bulot, a to včetně populárních krevet a kaviáru.

Cena boxu pro jednu osobu je 99 EUR.

Přihlásit se k odběru newsletteru

Chcete dostávat pravidelně exkluzivní obsah přímo do vaší emailové schránky?
Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář