Roman Paulus předal žezlo kuchyně hotelu Alcron Lukáši Hlaváčkovi

Roman Paulus předal žezlo kuchyně hotelu Alcron Lukáši Hlaváčkovi

autor: Red. foto: Archiv restaurace

Lukáš Hlaváček je dalším následníkem v kuchařské historii, která díky zázemí a pravidlům zrodila takové hvězdy, jako jsou Pohlreich, Štift nebo právě Paulus.

Jak jsme nedávno psali v exkluzivním rozhovoru, který bývalý šéf kuchyní hotelu Alcron Roman Paulus poskytl našemu magazínu VisitChef, jeho cesta je zřejmá a naplánovaná.

A na první dobrou by se mohlo zdát, že Roman Paulus odešel bez následníka. Dle vedení Alcronu je ale opak pravdou. „Právě on sám dovedl Lukáše zpět domů,“ píše se v tiskové zprávě k tomuto tématu. Lukáš Hlaváček totiž před 7 lety v hotelu Alcron po boku Romana Pauluse začínal.

Poté začal sbírat zkušenosti na různých štacích po světě. Vypracoval se do pozic Chef de Partie či Demi Chef. Nejprve pracoval pro Hotel St. James and Club ***** s jednou michelinskou hvězdou po dobu dvou let. Poté opět Londýn, a to dvouhvězdový The Ledbury a poslední zahraniční štací byl rok strávený v Kalifornii v restauraci Meadowood, která se pyšní rovnou třemi michelinskými hvězdami a nedávno nešťastně vyhořela.

Několik posledních měsíců trávil Lukáš v Restauraci Papilio, sídlící nedaleko Prahy. Aktuálně se nejvíce věnuje vedení restaurace La Rotonde.

„Z předkrmů lze jmenovat artyčok či dýňovou polévku, hlavním chodům vévodí bezpochyby zvěřina či pečený celer. Každý den se nabídka dezertů obměňuje. Zavedl jsem denní nabídku koláčů. A nejsou to ledajaké koláče. Myslím, že hosté budou nadšeni. Celé menu se proměňuje a také celý přístup. S mým příchodem nastává v gastronomii hotelu Alcron zcela jiné smýšlení. Dokonalost na talíři podtržená reálným příběhem, který uchvátí každého. Pohádkám na talíři odzvonilo. Je část žít maximálně a bez ústupků,“ dodává šéfkuchař Lukáš Hlaváček.

Zdroj: Tisková zpráva

Přihlásit se k odběru newsletteru

Chcete dostávat pravidelně exkluzivní obsah přímo do vaší emailové schránky?
Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář