Tim Raue opouští po více než třech letech luxusní švýcarský hotel Kulm St. Moritz

Tim Raue opouští po více než třech letech luxusní švýcarský hotel Kulm St. Moritz

autor: Red. foto: Archiv restaurace

Od prosince 2020 do března 2021 převezme nadvládu nad místní Pop-up restaurací "the K", třemi hvězdami Michelina oceněný šéfkuchař Mauro Colagreco a nahradí tak bouřliváka z Berlína, který tento podnik vedl pevnou rukou tři roky.

Kuchyně Maura Colagreca se vyznačuje intenzivní rozmanitostí vůní, ve kterých vždy hrají důležitou roli zvláštnosti příslušného prostředí. Domorodý Argentinec s italskými kořeny by se ani nenechal svázat jedním stylem, což ukazuje dennodenně ve své slavné jihofrancouzské restauraci Mirazur. A protože jeho kuchařský tým je stejně kosmopolitní jako on, jejich báječné kuchařské umění nelze redukovat na jeden region. Mauro Colagreco bude osobně přítomen v hotelu Kulm St. Moritz ve vybraných termínech, jinak bude za kuchyni odpovědná šéfkuchařka Paloma Boitier.

Heinz Hunkeler, generální ředitel hotelu Kulm, dodává: „Jsme rádi, že po velmi úspěšné spolupráci s Timem Rauem získáváme další hvězdu gastronomického nebe. Naši hosté mohli jeho kuchařské dovednosti vyzkoušet již v roce 2017 v Kulm Country Clubu a jsme si zcela jisti, že pro „the K“ vykouzlí zcela nové exploze chutí. Jsme velmi zvědaví, jakými nápady překvapí naše hosty v příštích několika letech. “

44letý Mauro Colagreco se v roce 2001, hned po vyučení, vydal na zkušenou do Francie a svou první stáž absolvoval u Bernarda Loiseaua v jeho tříhvězdičkové restauraci La Côte d'Or, kde působil až do roku 2003 jako demi-chef de partie. V roce 2006 si otevřel vlastní restauraci Mirazur a už po prvním roce fungování získal svou první michelinskou hvězdu. V roce 2009 získal Mauro Colagreco také jako první nefrancouzský kuchař titul „šéfkuchař roku“. Druhá michelinská hvězda následovala v roce 2012 a třetí v roce 2019. Paloma Boitier, jeho šéfkuchařka v restauraci Mirazur, není o nic méně kreativní a ve věku 25 let se věnuje především nápadité prezentaci pokrmů. V úzkém kontaktu se svým šéfem se budou ve švýcarském „the K" střídat a dohlížet na místní provoz.

Přihlásit se k odběru newsletteru

Chcete dostávat pravidelně exkluzivní obsah přímo do vaší emailové schránky?
Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář