Ikea do roku 2025 nahradí 50 % položek na svém menu produkty rostlinného původu

Ikea do roku 2025 nahradí 50 % položek na svém menu produkty rostlinného původu

autor: Red. foto: Archiv IKEA

V rámci svého nového závazku k udržitelnějšímu přístupu zacházení se životním prostředím si nábytkářský gigant rovněž klade za cíl změnit 80 % nabídky svých balených jídel v příštích pěti letech za pokrmy na rostlinné bázi.

Nábytkářský řetězec IKEA oznámil, že má v úmyslu do roku 2025 vyrobit 50 % svých restauračních jídel jako součást nového závazku k udržitelnosti životního prostředí. IKEA také plánuje nahradit 80 % svých balených jídel na jídla rostlinného původu, aby svým 680.000.000 zákazníkům poskytla udržitelnější možnosti.

Nadnárodní řetězec reaguje na vědecké zprávy a studie spotřebitelského výzkumu, včetně nedávné studie GlobeScan, která zjistila, že 75 % spotřebitelů ve 27 zemích chce učinit udržitelnější rozhodnutí, ale neví jak. „IKEA chce učinit ze zdravých a udržitelných rozhodnutí atraktivnější variantu, například tím, že dokáže, že rostlinné potraviny mohou být opravdu vynikající,“ uvedla Lena Pripp-Kovac, hlavní ředitelka pro udržitelnost ve společnosti Inter IKEA Group. „Výzkum potvrzuje důležitost toho, aby byly udržitelné produkty také cenově dostupné a IKEA zde může skutečně udělat pozitivní změnu. Udržitelnější volba by neměla být luxusem pro pár lidí. Měla by být součástí každodenního života spotřebitelů."

V posledních letech IKEA udělala velké pokroky v rozvoji udržitelných pokrmů. V roce 2015 zahájila prodej první veganské verze švédských masových kuliček. V loňském roce pak nábytkářský gigant začal nabízet vylepšenou - masovější veganskou kuličku - která zanechává pouze 4 % uhlíkové stopy (oproti živočišné verzi).

IKEA provádí tento zásadní přechod, aby se podílela na snižování globálních emisí skleníkových plynů, jejichž velkou část produkuje průmysl živočišného zemědělství. „Skutečně udržitelný systém potravin musí být postaven na lahodných, výživných a zodpovědně vyrobených potravinách,“ uvedl Peter van der Poel, výkonný ředitel švédské IKEA a manažer IKEA Range & Supply. „IKEA využívá přístup celého hodnotového řetězce v přispívání k udržitelným potravinovým systémům, od odpovědného získávání materiálů ke snižování plýtvání potravinami, cirkulárního a udržitelnějšího balení udržitelných potravin pro co nejvíce lidí.“

Přihlásit se k odběru newsletteru

Chcete dostávat pravidelně exkluzivní obsah přímo do vaší emailové schránky?
Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář