Bezmasý chicken burger v Singapuru jako doma

Bezmasý chicken burger v Singapuru jako doma

autor: Red. foto: Archiv společnosti

KFC Zero Chicken Burger se bude v Singapuru prodávat téměř na každém rohu. Byl vyvinutý především pro ty spotřebitele, kteří chtějí snížit spotřebu masa.

Řetězec rychlého občerstvení Kentucky Fried Chicken (KFC) uvedl zatím na omezenou dobu na trh Zero Chicken Burger na více než 80 místech po celém Singapuru.

Nový bezmasý burger obsahuje kuřecí placičky bez masa, vyrobené z mukoproteinu a ochucené originální směsí Colonel Sanders z 11 bylin.

Burger se podává s hlávkovým salátem, BBQ omáčkou, plátky sýra a majonézou na bázi vajec – takže veganský není. Je ovšem vhodný pro flexitariány.

KFC vyvinula tento burger jako reakci na rostoucí trend snižování spotřeby masa. „Začátek roku přinesl nové nápady do naší nabídky a Zero Chicken Burger je jedním z nich,“ říkají zástupci KFC Singapur. „Zaznamenáváme silný nárůst trendu flexitariánství a všeobecně zvýšené poptávce po alternativách masa. Chtěli jsme proto nabídnout i možnost bezmasé varianty a přitom zachovat signifikantní chuť KFC.“

Testování a vývoj tohoto burgeru zabral společnosti měsíce, proto limitka zřejmě nezůstane limitkou.

Singapur ale není prvním místem podobného stravovacího testu. V loňském roce se v UK objevila podobná, ovšem čistě veganská verze na 900 pobočkách. V Kanadě nabídlo KFC už v roce 2019 jednorázově veganské kuře, a to ve spolupráci se společností Lightlife Foods. Vyprodalo se za šest hodin!!!

A podobných pokusů už má KFC za poslední dva roky po světě ještě více.

Přihlásit se k odběru newsletteru

Chcete dostávat pravidelně exkluzivní obsah přímo do vaší emailové schránky?
Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář