Na vrcholu žebříčku hodnocení nejlepších vín je Rioja Gran Reserva od Marqués de Murrieta

Na vrcholu žebříčku hodnocení nejlepších vín je Rioja Gran Reserva od Marqués de Murrieta

autor: Red. foto: Archiv společnosti

Oceňované víno pochází z vinařství Marqués de Murrieta, jednoho ze dvou nejstarších vinařství v oblasti La Rioja.

Respektovaný časopis Wine Spectator přináší každoročně aktualizovaný seznam top 100 nejlepších vín. V roce 2020 se na samotný vrchol žebříčku dostalo výjimečné víno Rioja Castillo Ygay Gran Reserva Especial. 

Uveřejnění těch nejlepších vín podle respektovaného časopisu Wine Spectator je očekávanou událostí. Výběr top 100 vín je pravidelně aktualizován a doplňován již od roku 1988. Hodnocení probíhá na základě porovnání kvality, hodnoty a dostupnosti a nejvíce mohou vína obdržet 100 bodů.

Na 1. místo se v aktuálním hodnocení mezi všemi víny dostala Rioja Castillo Ygay Gran Reserva Especial z dílny španělského vinařství Bodegas Marqués de Murrieta z roku 2010 a s hodnocením 96 bodů. Obecně je toto víno považováno za jedno z nejlepších v oblasti La Rioja a dostupné je pouze v těch nejlepších ročnících. Lahev na českém trhu pořídíte u distributora prémiových alkoholických a nealkoholických nápojů a vín Premier Wines & Spirits  a vyjde vás na 3.155 Kč.

Kromě toho, že se jedná o skutečně prémiové víno, na vás čeká komplexní a plná chuť, která se mísí s dlouhým kořeněným nádechem. Závěr vás potěší tóny sladkého dřeva. Zároveň však víno neztrácí svou suchou chuť. Plnost vína je podmíněna dlouhým zráním v sudu. Než byla Rioja Castillo Ygay Gran Reserva Especial uvedena na trh, zrála nejdříve po 30 měsíců v sudech z amerického dubu a pak ještě celých 36 měsíců v lahvi.

Zdroj: Tisková zpráva

Přihlásit se k odběru newsletteru

Chcete dostávat pravidelně exkluzivní obsah přímo do vaší emailové schránky?
Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář