Domino´s má pizzu postavenou na hlavu

Domino´s má pizzu postavenou na hlavu

autor: Red. foto: Archiv společnosti

Alespoň v Indii to tak vypadá. Mezinárodní řetězec nově přidal do svého menu The Unthinkable Pizzu (nemyslitelnou pizzu) s rostlinným kuřecím masem. Je tak prvním rychlým občerstvením v Indii, které přidalo do jídla rostlinnou bílkovinu.

„Jsme velmi rádi, že můžeme na trh uvést první indický produkt na bázi rostlinných bílkovin; pizzu s názvem The Unthinkable Pizza,“ komentoval Pratik Pota, generální ředitel Jubilant FoodWorks Ltd, která v tomto regionu Domino´s síť provozuje. „Tento inovativní a stoprocentně vegetariánský produkt umožní indickým spotřebitelům vychutnat si trend rostlinných bílkovin, který se šíří po celém světě."

Domino´s, dle svého vedení, vždy přinášela na indický trh průkopnické inovace a ani tentokrát to není jinak. Kritika se ale na řetězec sesypala na sociálních médiích proto, že si dovolili na pizzu použít normální, tedy mléčný sýr. Hejtři začali okamžitě žádat zcela veganskou verzi.

Korporace už v různých koutech světa totiž přidala do nabídky Vegan Vegi Supreme (s houbami, kukuřicí, cibulí, červenou paprikou a rajčaty) a Vegan Margheritu (s vlastní veganskou verzí sýra). Letos začíná Domino´s nabízet také veganské verze oblíbených pokrmů This Chick-Ain’t Pizza and Southern-fried vegan chicken nuggets. A to především ve Velké Británii.

Samotná pizza není veganská, protože obsahuje mléčný sýr, což je chybný krok Domino´s, alespoň podle fanoušků na sociálních sítích, kteří se hromadně vydali na Instagram, kde  žádají o plně veganskou možnost.

Světový vegan závod

V září společnost Domino’s přidala dvě plně veganské pizzy na více než 1 200 místech po celé Velké Británii a Irsku: Vegan Vegi Supreme (s houbami, kukuřicí, cibulí, červenou paprikou a rajčaty) a Vegan Margherita (s veganským sýrem vyvinutým interně společností Domino’s). V lednu bude Domino's UK nabízet své první veganské masové varianty: This Chick-Ain’t Pizza and Southern-fried vegan chicken nuggets.

V Austrálii tato síť rychlého občerstvení nabízí ve svých pokrmech veganský sýr vyráběný americkou značkou Follow Your Heart už od roku 2018. V loňském roce tamní část řetězce rozšířila své již tak široké bezmasé menu o tři veganské „hovězí“ pizzy: Beef & Onion, Beef Loaded Burger a Beef Taco Fiesta, a v současné době pracuje na přidání kombinace rostlinné šunky a feferonek.

Přihlásit se k odběru newsletteru

Chcete dostávat pravidelně exkluzivní obsah přímo do vaší emailové schránky?
Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář