Belon verze 2.0. Bude to fancy, bude to neformální

Belon verze 2.0. Bude to fancy, bude to neformální

autor: Red. foto: Archiv restaurace

Jednu ze špičkových restaurací Hongkongu chce její nový Head Chef Matthew Kirley ponechat hodně cool. Jeho žena se stane manažerkou nového Belonu.

Po pěti letech fungování byl podnik Belon mnohem dál, než se původně plánovalo. Majitelé chtěli mít prostě dobré sousedské neo-pařížské bistro, nakonec z toho ale byla jedna hvězda MICHELIN Guide v letech 2019 i 2020 a umístění na čtvrtém místě v řebříčku Asia's 50 Best Restaurants. To podnik vedl šéfkuchař Daniel Calvert.

Jeho odchod signalizoval změnu a mateřská firma Black Sheep Restaurants, která Belon vlastní (a mimo něj ještě asi dvě desítky podniků včetně diskotéky, restaurace s italskou kuchyní atd.) to svým jednáním potvrdila. Belon zavřela a mimo logo nad dveřmi nezůstalo nic při starém. Interiér je více modernistický, atmosféra mnohem více ambientní. Nastoupil také nový Head Chef.

Je jím Matthew Kirkley původně z Baltimoru, který si prošel takovými restauracemi francouzského stylu jako La Gavroche (Londýn), Le Meurice (Paříž) či trojhvězdou Coi v San Franciscu. A co čert nechtěl – jeho manželka Lauren se stane manažerkou Belonu.

Fokus nového Head Chefa v kuchyni je ale mnohem více zaměřený na moderní styl. Navzdory předchozím zkušenostem nezůstává uzavřený v tradicích, proto bude nový Belo jiný. Progresivnější a třeba i odvážnější než ten původní.

Přihlásit se k odběru newsletteru

Chcete dostávat pravidelně exkluzivní obsah přímo do vaší emailové schránky?
Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář