René Frank spolupracuje se značkou FIVE Hotels

René Frank spolupracuje se značkou FIVE Hotels

autor: Red. foto: Archiv společnosti

Má dvě hvězdy MICHELIN Guide a nebojí se toho. René Frank, světově uznávaný specialista na dezerty, spolupracuje se sítí hotelů v Dubaji.

Nejdříve získal pro svou berlínskou dezertní restauraci CODA jednu hvězdu, následně vařil i pop-up v Praze. Teď má michelinské hvězdy dvě. René Frank, hvězdný odborník a tvůrce špičkových dezertů, aktuálně přináší vášeň a kulinářské vize do provozů spadajících pod značku FIVE Hotels & Resorts.

Tvoří a nastavuje procesy výroby svých dezertů pro hotelové restaurace, a jak sám říká, inspiruje ho jeho vlastní cestování i práce v různých michelinských restauracích po světě.

„Tato zkušenost je pro mě velmi cenná a užitečná. Při vymýšlení dezertů pro FIVE Palm Jumeirah a FIVE Jumeirah Village obzvlášť, protože každá restaurace je originální a výjimečná,“ říká Frank. Dezerty jsou speciálně esteticky přizpůsobené stylu jednotlivých restaurací, dále chutím a druhům hostů, které tyto restaurace navštěvují. „Vidím tam paralely mezi tím, co teď tvořím pro FIVE Hotels & Resorts a tím, co jsem svého času tvořil například v Japonsku pro The Penthouse. Inspirace ale ke mně přichází z mnoha různých směrů, aspektů a kapitol mého života i kariéry. Koresponduje to s atmosférou Dubaje, která je obrovsky rozmanitým a multikulturním místem. Každému dezertu věnuji hodně času a umu. Promýšlím a vyvíjím dezert pro každý prostor zvlášť, abych tak zrcadlil filozofii daného podniku, přitom nechal prostor pro hravost, experiment a progresivní kulinářskou práci,“ vysvětluje skvělý cukrář.

Dle jeho slov si pro spolupráci vybral FIVE Hotels & Resorts i z toho důvodu, že se jako značka vyjímají a snaží se být jiní, než ostatní hotelové řetězce. Stejně jako se on se svou restaurací CODA snaží předefinovat mínění o tom, jak má dezert vypadat a chutnat. „Oceňuji vizionářský a vášnivý přístup FIVE Hotels & Resorts,“ konstatuje.

René Frank se od běžných cukrářů neliší jenom tím, že má jako jeden z mála dvě hvězdy od prestižního průvodce MICHELIN Guide. Je progresivní například i tím, že v dezertech nepoužívá rafinovaný cukr. Tím se bez problémů jako hosté dočkáte závěru jeho degustačky, aniž byste byli totálně přeslazení.

Do naší restaurace CODA lidé přicházejí na večeři až o osmi chodech, což znamená osm dezertů v řadě. Cítím se jako kuchař zodpovědný za to, co hosté jedí, takže nechci každého krmit spoustou bílého cukru. Není to tak, že bychom cukr úplně vypustili, ale nepoužíváme bílý rafinovaný cukr ani jiné průmyslově zpracované ingredience. Chceme, aby hosté po večeři u nás neulehli, ale aby se šli v dobré náladě a s lehkým pocitem bavit dál, do Berlína, do nočních klubů či koktejlových barů.

Dezerty René Franka jsou už v této chvíli k dispozici ve FIVE Palm Jumeirah a FIVE Jumeirah Village.

Nejlepší skotské whisky se spojily a vytvořily vzácné sběratelské portfolio inspirované zeměmi z celého světa. Vzniklé portfolio potěší nejen sběratele a milovníky kvalitních whisky, ale i všechny...
Prestižní žebříček byl vyhlášen na akci v Paříži 12. listopadu. Jmenovány byly bary ze 122 měst v 53 různých zemích světa. Austrálie zamíchala kartami, výborně si vede asijská metropole Hongkong.
Během celého prosince a také kolem Vánoc čekají na hosty hotelu Prague Marriott a restaurace The Artisan nabité brunche s lokálními produkty, slavnostní večeře i party na konci roku.
The Artisan Bar představuje novou knihu signature koktejlů, která chce hosty vzít na nevšední cestu po chuťových zákoutích Česka. Přírodou inspirovaný koncept se má stát ojedinělým zážitkem.
Na konceptu značky se mimo jiné podílel Zdeněk Kaštánek, výrazná osobnost české i světové barmanské scény.
Poháněna vášní pěti generací Maestros Roneros a více než 135 lety mistrovství ve výrobě rumu, dominikánská značka ultra-prémiových rumů Brugal nyní představuje první edici limitované série rumů,...
Známý slovenský šéfkuchař, Head Chef vídeňského podniku Das LOFT Restaurant, Bar & Lounge a vítěz slovenského kola Bocuse d’Or 2021, Peter Duranský, bude hostovat v piešťanské pětihvězdě.
Česká centrála cestovního ruchu – CzechTourism mění vedení. Novým ředitelem bude od 1. listopadu 2023 na základě výběrového řízení dosavadní ředitel marketingu a zahraničních zastoupení František...
V interiéru nejrozkvetlejší restaurace PRU58 v pražských Holešovicích představila své nové večerní menu. Stojí za ním executive chef a majitel v jedné osobě Štěpán Návrat a tamní nový šéfkuchař...