Nejen pro profesionály. Firma Diana – svět oříšků na trhu „svítí“

Nejen pro profesionály. Firma Diana – svět oříšků na trhu „svítí“

autor: Red. foto: Archiv společnosti

BIO původ a skvělé reference. Které ořechy jsou nejlepší na trhu?

Z pohledu gastra je nejdál právě Diana – svět oříšků. Mít odběratele jako Field, Cukrář Skála, Mlýnec restaurant, Sia restaurant, Ambiente, IPPA Café nebo Puro Gelato zní hodně fajn. Co za tím stojí?

BIO certifikace

Bio výroba musí být časově nebo prostorově oddělena. Biopotraviny, bioprodukty a biovýrobky musí být skladované odděleně a řádně označené. Každá prodejna má svůj vlastní certifikát.

U oříšků to znamená, že jsou z kontrolovaného ekologického zemědělství. Pro výrobu a produkci se nesmějí používat chemické přípravky, hnojiva minerálního původu, hormony nebo pesticidy ani geneticky změněné látky, které se běžně používají v zemědělství. Farmáři, kteří chtějí mít ekologickou farmu, jsou pod dohledem kontrolních akreditovaných organizací, které se starají o to, aby tito zemědělci podmínky opravdu dodržovali. Pokud je vše v pořádku, mohou své produkty označit jako BIO.

Diana ořechy a další suroviny k zákazníkům putují z Indie, Bolívie, USA, Španělska, Řecka, Turecka a dalších zemí. Nacházejí uplatnění u profesionálů, především vanilkové lusky, mandlová či ořechová mouka, lyofilizované ovoce – celé i pudry, mandle, ořechy na zdobení nebo čokolády na vaření. Kolemjdoucí si zase rádi zakoupí kešu, pistácie, mandle, jahodové plátky lyofilizované a také maliny celé lyofilizované.

Ovoce sušené mrazem

Lyofilizované ovoce, které možná znáte jako mrazem sušené ovoce, je sušeno speciálním postupem při proudění ledového vzduchu, kdy dochází k postupnému odpaření vody z plodů ovoce. Lyofilizované ovoce si tak zachovává perfektní neporušenou strukturu, dokonalou barvu i chuť, ale především vysoké hodnoty všech obsažených vitamínů a minerálů. LYO je křehké, křupavé a nejvíce se svým obsahem blíží čerstvému ovoci!

Důležité je zmínit, že lyofilizované ovoce chutná stejně dobře, jako to čerstvé. A v některých ohledech ho dokonce výrazně převyšuje, protože má násobně delší trvanlivost a je zbavené většiny mikrobiálních nečistot,“ vysvětluje Ing. Nikola Kloudová, Brand specialistka společnosti.

V této formě má společnost Diana hodně široké portfolio od černého rybízu, borůvek a jahod, přes klikvu či třeba višně, až po kiwi, mango a další populární plody. Těsně před uvedením na trh je lyofilizované dračí ovoce, lyofilizované hroznové víno a lyofilizovaný žlutý meloun Cantaloupe.

Firma nezapomíná ani na životní prostředí. Věnuje se třeba recyklaci obalových materiálů. „Kartony od produktů recyklujeme a používáme k výrobě ochranné výplně do e-shopových balíčků. Obaly na produkty jsme sjednotili tak, aby byly ze stejného materiálu,“ dodává Brand specialistka společnosti.

Zdroj: Tisková zpráva

Přihlásit se k odběru newsletteru

Chcete dostávat pravidelně exkluzivní obsah přímo do vaší emailové schránky?
Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář