Kam v Rakousku zajít na jídlo? Vyhlašovaly se TOP restaurace

Kam v Rakousku zajít na jídlo? Vyhlašovaly se TOP restaurace

autor: Red. foto: Archiv společnosti

Časopis Falstaff vydal svého průvodce po rakouských restauracích - Falstaff Guide 2021. Kdo má nejvíc bodů, kde se určitě zastavit a ochutnat tamní kuchyni?

Podle nedávného průzkumu chce 88 % Rakušanů chodit na jídlo s přáteli a známými, jakmile to bude opět povoleno. Falstaff Restaurant Guide 2021 se letos pasoval do role „navigátora pro velký návrat do restaurací“. Zástupci časopisu ohlásili, že se vzhledem k problematickým okolnostem kolem pandemie a restrikcí Falstaff letos zdrží devalvace. Činí tak opak toho, co Michelin Guide, jehož komisaři neměli problém vzít oceněným restauracím hvězdy ani v aktuálních průvodcích.

"Důvěra v návrat k normálu roste každým dnem! Všichni jsme v posledním roce pocítili, jak moc nám v každodenním životě chybí cestování a vynikající gastronomie. Nyní se konečně vrací radost z cestování a čeká nás boom," zdůrazňuje šéfredaktor časopisu Falstaff Wolfgang M. Rosam.

Falstaff Restaurant Guide se ve svých edicích na rozdíl od jiných průvodců věnuje jednotlivým sekcím gastronomie zvlášť a také pro ně vyhlašuje jednotlivé vítěze daného ročníku.

Gastronomem roku se tak letos stal Joschi Walch z restaurace Rote Wand, za celoživotní dílo bylo letos ocenění předáno Haye Molcho za brand NENI. Ten ve svých pobočkách reprezentuje blízkovýchodní kuchyni. Ikarus, slavná restaurace z Hangaru 7 se letos může pyšnit nejlepším sommelierem. Stal se jím Matthias Berger a hodnotící komise uznala především jeho schopnost přizpůsobit se vždy nové linii, kterou s sebou do náročného konceptu pokaždé přinese nový šéfkuchař.

Rakušanům nejlépe své také away jídlo za loňský rok předvedla restaurace Mochi. Vedou jí kuchaři Eddi Dimant a Tobi Müller, dle zástupců průvodce skvěle a navíc take away koncept pojali navýsost skvěle.

Kategorií a k nim náležejíících ocenění je v rámci Falstaff Restaurant Guide 2021 jako každý rok mnohem více. I jako host se můžete specializovat na nejlepšího gastronomického inovátora, ocenění od časopisu dostane restaurace za udržitelnost, vybírán je každoročně i velvyslanec rakouské kuchyně. Tím se letos stal Aldo Sohm, sommelier, vinař a spisovatel. Je také jediným Tyrolanem, podle kterého je v New Yorku pojmenovaná vinárna Aldo Sohm Wine Bar. Sohm v roce 2008 získal ocenění Nejlepšího sommeliera světa, jeho kniha Wine Simple se stala bestsellerem a nejenom Rakušané věří, že díky své práci dokázal pro víno nadchnout tisíce lidí. Stáčí vína pod vlastní značkou a s výrobcem skla Zalto navrhnul vlastní řadu sklenic.

Celý elegantní průvodce po rakouských restauracích obsahuje mnohem více kategorií a jmen, dle kterých můžete případně plánovat svojí gastronomickou túru v sousední krajině. Více naleznete ZDE

Přihlásit se k odběru newsletteru

Chcete dostávat pravidelně exkluzivní obsah přímo do vaší emailové schránky?
Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář