Společnost MeaTech 3D si chce v USA nechat patentovat novou metodu biotisku kultivovaného masa

Společnost MeaTech 3D si chce v USA nechat patentovat novou metodu biotisku kultivovaného masa

autor: Red. foto: Archiv společnosti

MeaTech 3D Ltd. podala u Patentového úřadu Spojených států amerických předběžnou patentovou přihlášku.

Společnost MeaTech se domnívá, že pokud bude tento patent schválen, mohl by významně zlepšit výrobní postupy pro kultivované maso. Nová technologie má umožnit během inkoustového tisku „in situ“ výrazně kontrolovat velikost jednotlivých kapiček, jejich objem a přesné umístění na vrstvu.

Firma se domnívá, že tyto vlastnosti by mohly umožnit vylepšení bioprintingu, kterým se výhodněji dosáhne prvotřídních výrobků napodobujících maso. Kromě toho má inovativní metoda přinést důležité flexibilní možnosti bioprintingu, rychlost a možnosti využívání inkoustu s vyšší viskozitou, což je tradičně pro bioprint obtížné.

K dnešnímu dni má MeaTech portfolio šesti podaných patentových přihlášek u USPTO a Světové organizace duševního vlastnictví (WIPO). Patenty se týkají mechanické a biologické oblasti a pokrývají tak činnosti společnosti MeaTech 3D, její výrobky a velkou část dodavatelského řetězce, a to jak před zpracováním, tak po něm.

Sharon Fima, generální ředitelka společnosti MeaTech, uvedla: „Tato nová technika pro dosažení kontrolovanějšího tisku s vyšším rozlišením se může ukázat jako slibná cesta k dosažení velkokapacitní produkce kultivovaného masa. Jako dvacetiletý veterán tiskařského průmyslu si uvědomuji významný potenciál této patentové přihlášky, neboť přímo řeší klíčové výzvy, kterým v současné době čelí odvětví bioprintingu."

Přihlásit se k odběru newsletteru

Chcete dostávat pravidelně exkluzivní obsah přímo do vaší emailové schránky?
Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář