Brněnský Whiskey Bar, který neexistuje nově propojí bar a kuchyni

Brněnský Whiskey Bar, který neexistuje nově propojí bar a kuchyni

autor: Red. foto: Archiv baru

Barmani ve známém brněnském baru svým novým menu potvrzují, že nejvíce inspirace se za bar dostane přímo z kuchyně.

Tenhle dlouhodobý trend se při tvorbě nového koktejlového menu rozhodli reflektovat v brněnském Whiskey Baru, který neexistuje, a pokusili se svět pití a jídla navzájem propojit. Výsledkem je chuťový zážitek, za nímž vždy stojí kombinace surovin z obou sfér.

„Funguje to oběma směry. Pokud infuzujeme bourbon škvarkovým sádlem, použijeme obohacený destilát v koktejlu a obohacené sádlo ve škvarkové pomazánce. Tím do puntíku uplatňujeme zero waste princip, což už dnes ale málokoho překvapí. Proto třeba ani na garnish drinků nepoužíváme zástřik citrusovou kůrou, která by se pak hodila do koše. U nás se všechno vypije a sní,“ říká barman a jeden z autorů koktejlové nabídky Lukáš Holoubek.

Nijak nepojmenované koktejlové menu obsahuje 15 koktejlů. Z toho jsou tři nealkoholické a dva pro velký úspěch zopakované z předchozí nabídky (Ležák Jack a Zázvorák).

Protnutí baru a kuchyně reprezentuje například drink Spor o papriku, jehož základem je pyré z pečených paprik naložených v jarošovském ležáku. Kompozici koktejlu doplňuje calvados a suché šumivé víno. Jako dekorace slouží jablečná kůže – pečené jablečné pyré.

Nosná opice je zase twistem na klasický Golden Fizz a tvoří ji whisky Monkey Shoulder, mix sherry a vermutu, med, žloutek a domácí majoránková soda. Variace jiné staré klasiky, japonského koktejlu Mizuwari, se ve Whiskáči jmenuje Muži mízu vaří. Jde o směs whisky Glenfarclas 105, sous-vide tinktury z whisky, dřeva paolo santo a jablečných slupek zbylých po výrobě jablečné kůže, domácí jasmínové vody a kokosového cukru. Ozdobou je pražený solený kokos.

Vyloženě od srdce vymysleli barmani drink Zlatý soudek, který zraje po dobu jednoho měsíce v novém dubovém sudu, a do koktejlových sklenic jej přímo na baru čepují. Najdete v něm desetiletou vizovickou whisky Gold Cock, domácí švestkový bitter (sestávající ze sušených švestek, slivovice a pelyňku), kácovskou medovinu a švestky nakládané v portském víně, absinthu a bourbonu. Whiskey Bar, který neexistuje je totiž jednou z oficiálních Gold Cock ambasád, medovinou z Kácova si zase personál připíjí před startem každé směny na její zdar.

Zdroj: Tisková zpráva

Přihlásit se k odběru newsletteru

Chcete dostávat pravidelně exkluzivní obsah přímo do vaší emailové schránky?
Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář