Špindlerův Mlýn se chlubí novým koktejlovým barem. Název vzešel ze slovní hříčky

Špindlerův Mlýn se chlubí novým koktejlovým barem. Název vzešel ze slovní hříčky

autor: Red. foto: Archiv baru Highney

Špindlerův Mlýn má novinku pro milovníky míchaných drinků. Gastronomickou scénu v létě posílil stylový anglický bar Highney umístěný ve zrekonstruovaném hotelu Soyka.

Jen připomeňme, že oba názvy představují krásnou hříčku se jmény postav Krkonošských pohádek a Highney je tedy vlastně hajnej.

Dominantu příjemně členitého prostoru tvoří na jedné straně osvětlený bar, plný ingrediencí na lahodné signature a classic koktejly, na straně druhé pak nádherný krb s otevřeným ohněm, který hlavně na podzim a v zimě umocní uhrančivou atmosféru evokující panská sídla v Anglii či ve Skotsku. Stejně jako mahagonový nábytek či sbírka obrazů s loveckými tématy.

„Naším signature drinkem je Smoked Highney. Tento drink se skládá z kouřové whisky z ostrova Islay, do které nakládáme opečenou slaninu. Whisky následně filtrujeme, aby byla čistá a měla příjemnou dochuť slaniny. Drink pak mícháme s javorovým sirupem, černým čajem a servírujeme ho s popcornem,“ popisuje specialitu manažer baru Petr Roškota ze společnosti Asten Hotels, která hotel Soyka provozuje.

Dalším unikátem je ochucený gin, který vzniká macerováním ovoce, zeleniny a bylinek v ginu, jenž pak slouží k přípravě autorských drinků. Aktuálně nabízejí v baru Highney dvě kombinace – první je okurka, zázvor a máta, a druhou, velmi lokální, pak jehličí a mladé šišky. Netradiční chuť se skvěle projeví především v dnes módním duu gin & tonic.

V nabídce jsou samozřejmě také klasické koktejly a bohatý výběr prémiových alkoholů.

Zdroj: Tisková zpráva

Přihlásit se k odběru newsletteru

Chcete dostávat pravidelně exkluzivní obsah přímo do vaší emailové schránky?
Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář