Vegan smažená kuřata. Další prvenství pro The Herbivorous Butcher

Vegan smažená kuřata. Další prvenství pro The Herbivorous Butcher

autor: Red. foto: Archiv Herbie Butcher’s Fried Chicken

Sourozenecké duo, které stojí za prvním americkým veganským řeznictvím The Herbivorous Butcher, má další prvenství: Herbie Butcher's Fried Chicken. 

V Minneapolisu veganský brand Herbie Butcher's Fried Chicken (HBFC) otevřel první veganskou prodejnu smažených kuřat. Je tak ve státě Minnesota úplně první. HBFC je koncept sourozenců Kalea a Aubry Walchových, původem z Guamu. V roce 2016 se jim v Minneapolisu podařilo otevřít vůbec první veganské řeznictví ve Spojených státech. Nabídka se tentokrát točí kolem veganského smaženého kuřete na bázi seitanu, obaleného ve strouhance podle originální receptury Kalea Walcha. Obchod bude nabízet samozřejmě i další jídla, jako jsou makaróny se sýrem a salát coleslaw, spolu se sušenkami s javorovým máslem a mléčnými koktejly ze zmrzliny NadaMoo, nabízenými v různých příchutích.

Sourozenci Walchovi chtějí otevřením první pobočky smažených vegan kuřat pokračovat ve své myšlence vytvářet veganské potraviny, které jsou vylepšením a ne jen náhražkou jejich protějšků živočišného původu. „Naším posláním vždy byla snaha zachránit svět tím, že překleneme mezeru mezi všežravci, kteří ještě úplně nepřešli na veganství. A to tím, že vyrábíme veganské maso a sýry, které budou ještě lepší než jejich živočišné protějšky, na které byli lidi zvyklí," řekl Kale Walch pro VegNews. „Herbie Butcher's Fried Chicken pokračuje v tomto poslání tím, že vyrábí smažené kuře, které nenechá nikoho na pochybách o bezproblémovém veganském životním stylu. Aniž bychom museli obětovat potraviny, které máme rádi."

Přihlásit se k odběru newsletteru

Chcete dostávat pravidelně exkluzivní obsah přímo do vaší emailové schránky?
Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář