Makro otevřelo na festivalu v Karlových Varech udržitelné bistro

Makro otevřelo na festivalu v Karlových Varech udržitelné bistro

autor: Red. foto: Archiv makro

V samotném centru festivalového dění, před karlovarským Hotelem Thermal, vyrostlo dnes speciální udržitelné bistro společnosti makro Cash & Carry ČR, která se letos stala oficiálním dodavatelem Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary.

Od klasického stravování na hromadných akcích se v mnohém liší, makro totiž sází na zdravou kuchyni, kvalitní suroviny, spolupráci s lokálními dodavateli a udržitelnost.

„Festival v Karlových Varech, který zásobujeme již několik let, je naší srdeční záležitostí a je nám potěšením být nyní jeho dodavatelem cateringu . V duchu celofiremní filozofie jsme vytvořili místo, které by mělo nejen zpříjemnit návštěvníkům zážitek z festivalu, ale zároveň ukázat, že stánky s občerstvením mohou fungovat i bez toho, aby by produkovaly množství plastového odpadu,“ říká Romana Nýdrle, Vedoucí korporátní komunikace MAKRO Cash & Carry ČR. Poukazuje tak na skutečnost, že festivalové bistro se obejde bez jakéhokoliv plastového nádobí a příborů. „Ekologická témata se nejen u nás, ale všude ve světě, akcentují stále více, a už nyní je jisté, že společnost směřuje k budoucnosti bez jednorázových plastů. V makro pomýšlíme na tuto skutečnost ve své každodenní praxi již nyní a naše bistro v Karlových Varech není výjimkou,” dodává Nýdrle.

Za pozornost pochopitelně stojí především samotné menu. Šéfkuchaři makro akademie při jeho sestavování kladli důraz jak na kvalitní suroviny, tak na trend zdravého stravování.

V nabídce mají například své místo stále populárnější rostlinné alternativy masa Metro Chef, které jsou strukturou, šťavnatostí a chutí od skutečného masa k nerozeznání a proto přijdou vhod nejen vegetariánům, ale i milovníkům masa, kteří hledají jeho zdravější alternativu. „Festivalové menu nabízí čtyři varianty populárních vaflí - vedle zmíněné rostlinné alternativy trhaného masa si návštěvníci mohou vychutnat vafle s kuřecím masem z Farmy Vilímovský nebo s vepřovým masem od řezníků z Cechu Kozomín a Křimickým zelím. Na závěr si mohou dopřát sladkou tečku v podobě vafle s borůvkami z Jižních Čech,” doplňuje Romana Nýdrle za makro, které je známé i tím, že klade důraz na spolupráci s lokálními dodavateli.

Zdroj: Tisková zpráva

Přihlásit se k odběru newsletteru

Chcete dostávat pravidelně exkluzivní obsah přímo do vaší emailové schránky?
Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář