Po Taipei a Taichungu průvodce Michelin Guide expanduje dál

Po Taipei a Taichungu průvodce Michelin Guide expanduje dál

autor: Red. foto: Archiv The Travel Intern

V rámci průvodce se v příštím roce dočkáme dvou nových destinací. Michelin Guide nadále rozšiřuje své pole působnosti v Asii.

Zástupci prestižního průvodce Michelin Guide oznámili, že výběr Taipei a Taichung, jak jej dnes známe, bude v roce 2022 rozšířen o města Tainan a Kaohsiung. Taichung se v roce 2021 objevil v průvodci teprve podruhé. Další rozšíření je tedy důsledkem jak velikosti a rozmanitosti asijského trhu, tak i jeho dlouho nedoceněného významu na mapě světové gastronomie.

Tainan, známý jako město kultury, je proslulý nabídkou nepřeberného množství různých malých pokrmů a jídel z mořských plodů. Obchůdky a pouliční stánky s jídlem, které provozuje třetí a čtvrtá generace majitelů, často díky lokálním delikatesám přitahují dlouhé fronty zájemců.

Mezinárodně významné přístavní a průmyslové město Kaohsiung je zase oblíbeným gastronomickým cílem jak kuchařů, tak investorů, a nabízí velmi rozmanitou kuchyni. Město je proslulé zejména chovem zvířat, což znamená, že pokrmy z jehněčího a hovězího masa tvoří páteř místních kulinářských tradic.

Zdroj: Michelin Guide

Přihlásit se k odběru newsletteru

Chcete dostávat pravidelně exkluzivní obsah přímo do vaší emailové schránky?
Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář