Dražíme české umění

Dražíme české umění

autor: Red. foto: Archiv Heineken

V nabídce jsou tři díla, jsou dražena skrz aukro.cz a přihazovat je možné do 9. září. Celý výtěžek dražby půjde na podporu Nadace pro současné umění Praha. 

Tři české výtvarníky inspirovala ochucená piva Desperados k vytvoření unikátních maleb. Ty můžete nyní vidět v prostorách kulturního HUBu Pekárna na pražské Letné. Do 9. září probíhá také online dražba děl, jejíž výtěžek půjde na podporu Nadace pro současné umění Praha. Do dražby se prostřednictvím portálu aukro.cz můžete zapojit i vy!

Umělecká díla výtvarníků Vladimíra Strejčka, Karla Cettla a Marka Kulhavého, která v rámci projektu vznikla, jsou unikátní v tom, že spojují netradiční materiály i techniku tvorby. Vznikala totiž na plexisklo, reverzně a celý proces tvorby zaznamenávala kamera. Naživo si je můžete prohlédnout až do 13. září v letenské Pekárně – kulturním HUBu s dvěma galeriemi na adrese Dukelských hrdinů 500/25a, Praha 7. 

„Těší nás zájem o současné umění a jeho podporu i ze strany komerčních značek, které pomáhají šířit povědomí o české tvorbě,“ komentuje iniciativu ředitel Nadace pro současné umění Ludvík Hlaváček. 

Linky pro jednotlivé dražby:

Získejte unikátní dílo Desperados Sangré Vladimíra Strejčka / konec dražby 21:10 hod.

Získejte unikátní dílo Desperados Original Máry Čmáry / konec dražby 21:15 hod.

Získejte unikátní dílo Desperados Mojito Karla Cettla / konec dražby 21:20 hod.

 

Zdroj: Tisková zpráva

Přihlásit se k odběru newsletteru

Chcete dostávat pravidelně exkluzivní obsah přímo do vaší emailové schránky?
Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář