La Rotonde láká na signaturní květák

La Rotonde láká na signaturní květák

autor: Red. foto: Archiv: La Rotonde

Květák, hnědé máslo, bramborový krém a shimeji. Vegetariánský pokrm šéfkuchaře Lukáše Hlaváčka má oslovit i milovníky masa.

Restaurace La Rotonde, která se nachází pod střechou hotelu Alcron, působí velmi nenápadně. Art deco styl se prolíná celou restaurací a na každém kroku je cítit elegance a duch 30. let. To, co ale dělá z restaurace La Rotonde pozoruhodnost na poli české gastronomie, je bezesporu samotný autor menu - šéfkuchař Lukáš Hlaváček.

Relativně nový šéfkuchař Lukáš Hlaváček dle svých slov spolupracuje výhradně s tuzemskými dodavateli, které společně se svým týmem osobně navštívil a navázal tak na novou praxi, kdy si sám bourá a zpracovává každý kousek masa sám. Je zastáncem teorie zero-waste a rád zpracovává suroviny úplně celé.

Menu se v La Rotonde mění dle surovinové dostupnosti, ale jedna stálice v nabídce zůstává. Je jím absolutní bestseller, který je Lukášovým signature pokrmem. Květák, hnědé máslo, bramborový krém a shimeji. Vegetariánský pokrm, který osloví i milovníky masa.

„Květák je skvělá zelenina. Když se upraví dle našeho postupu, tedy že se upeče vcelku na hnědém másle do měkka, na povrchu musí být křupavý, příjemně karamelizovaný a uvnitř měkký a krásně nasládlý. Opět ho zpracováváme úplně celý. Mladé lístky nevyhazujeme, ale připravujeme z nich skvělou přílohu, zpracováváme je podobně jako špenát. Tučnost celému pokrmu dodává houbové máslo, ve kterém se připravují houby shimeji a krém z konfitovaných brambor, jenž krásně voní po rozmarýnu. Krémovost spojuje všechny chutě,“ říká šéfkuchař Lukáš Hlaváček.

Zdroj: Tisková zpráva

Přihlásit se k odběru newsletteru

Chcete dostávat pravidelně exkluzivní obsah přímo do vaší emailové schránky?
Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář