Čerstvější a přirozenější – Burger King vyřadil 120 ingrediencí

Čerstvější a přirozenější – Burger King vyřadil 120 ingrediencí

autor: Red. foto: Archiv Burger King

Keep It Real Meals – na černé listině jsou například ethyl p-hydroxybenzoát sodná sůl a hydrogensiřičitan draselný.

Akce navazuje na marketingovou kampaň Moldy Whopper z loňského roku, která zobrazovala, jak typický pokrm fastfoodového řetězce časem shnije a nakonec se pokryje modrou a zelenou plísní. Odprezentovaný koncept upozornil na odstranění umělých konzervačních látek z Whopperu na několika klíčových trzích a zároveň měl sloužit jako útok na McDonald's.

Jídla od kampaní Keep It Real si berou hravý příklad z marketingové příručky McDonald's. Majitelé McDonaldu v posledním roce zdvojnásobili partnerství s celebritami a využili světové hudební hvězdy, jako jsou J Balvin, Saweetie, Travis Scott a K-popová skupina BTS, k vytvoření vlastních menu. Je to taktika, která se v prodejích hodně vyplatila. Zároveň funguje jako skvělé lákadlo pro aplikaci McDonald's, která je vnímána jako stále důležitější kanál vzhledem k loajalitě zákazníka. Pandemie velmi dobře fixuje návyky objednávat si jídlo skrze elektronické formuláře a aplikace.

Burger King tuto myšlenku obohacuje o vlastní nápad a žádá ambasadory, aby používali svá skutečná jména, což je v souladu s širším tématem „skutečného jídla". Jídlo Cornella Haynese Jr. (Nelly) se skládá z Whoppera s přílohami, malých hranolek a malého Sprite, zatímco jídlo Larissy Machado (Anitta) vymění běžný Whopper za Impossible Whopper s možností různých příloh. Chase Hudson (Lil Huddy) složil menu ze Spicy Ch'King, tedy smaženého kuřecího sendviče a čtyř kusů mozzarellových tyčinek, plus čokoládový koktejl. Jak moc je to skutečné?

Stejně jako McDonald's, se i Burger King opírá o sílu populárních hvězd, čímž si chce udržet věrnost zákazníků. Služba Royal Perks byla spuštěna v únoru na několika trzích, ale začátkem září se rozšířila na celé Spojené Státy. Firma předpokládá, že 80 % členů tuto službu doporučí dalším zákazníkům.

Zdroj: Restaurant Dive

Přihlásit se k odběru newsletteru

Chcete dostávat pravidelně exkluzivní obsah přímo do vaší emailové schránky?
Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář