Kdo je berlínský Meisterkoch? Udělovaly se tamní ceny, vyhrál Michael Schulz

Kdo je berlínský Meisterkoch? Udělovaly se tamní ceny, vyhrál Michael Schulz

autor: Red. foto: Archiv restaurace Irma la Douce

Letos německá gastronomická scéna slaví 25. výročí založení svého ocenění Berliner Meisterköche. Za ta léta soutěž zviditelnila story více než 140 laureátů, kteří odrážejí rozmanitost berlínské gastronomické scény.

Soutěž už celé čtvrtstoletí představuje špičkové restaurace hlavního města Německa a vítěz je pro daný rok automaticky vnímán jako gastronomická vlajková loď Berlína. Berliner Meisterköche oceňuje mistry kuchaře, nejlepší kuchyni, čtvrť a scénu. Inovace a tradice, udržitelnost a budoucí trendy zde jdou dle organizátorů ruku v ruce.

Nezávislá porota Berlin Master Chefs vybrala vítěze cen pro rok 2021 v kategoriích Berlin Master Chef, Up-and-Comer of the Year, Berlin Host, Berlin Scene Restaurant, Berlin Neighbourhood Master, Gastronomický inovátor a navíc i v nové kategorii Berlin Bar Culture. Cílem projektu Berlin Bar Culture je rozšířit rozmanitost berlínské kuchyně a gastronomie se zaměřením na vynikající bary ve městě.

Nejvyšší hodnocení ze všech si letos odnesl šéfkuchař restaurace Irma la Douce - Michael Schulz.

Podle oficiálního komentáře poroty soutěže „Michael Schulz překračuje hranice. Skutečnost, že je kuchyně restaurace Irma la Douce zaměřena na francouzskou gastronomii šéfkuchaři nebrání poohlédnout se po inspiraci z kuchyní jiných zemí. A tak se vám klidně může stát, že se v Irma la Douce podávají jídla s indickým, tureckým nebo skandinávským vlivem, přesto ale budou mít jedno společné: V kuchyni Michaela Schulze je kladen důraz na surovinu, její autenticitu a kvalitu. Schulz zůstává i po působení v restauracích VAU, Rutz a Golvet, inovativní a má v sobě vášeň experimentovat. Navíc je známý svou aromatickou a jednoduše servírovanou kuchyní, zaměřenou především na koncentrovanou chuť. Na začátku letošního roku získal i hvězdu průvodce MICHELIN Guide.„

Pro zajímavost, až pojedete do Německa a budete se chtít zastavit na zajímavé jídlo, tak titul „Vycházející hvězda roku 2021" získal Arne Anker z restaurace BRIKZ, a titul "Berlin Scene Restaurant 2021" má letos KINK Bar & Restaurant.

Poprvé se letos v rámci soutěže udělovala i barmanská, resp. barová ocenění Berlin Bar Culture 2021. To hlavní získal podnik amerického střihu - Green Door Bar.

Přihlásit se k odběru newsletteru

Chcete dostávat pravidelně exkluzivní obsah přímo do vaší emailové schránky?
Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář