Otevření Atelieru Robuchon v hotelu Woodward

Otevření Atelieru Robuchon v hotelu Woodward

autor: Red. foto: se svolením hotelu THE WOODWARD

První restaurace nesoucí odkaz Joëla Robuchona ve Švýcarsku. Atelier de Genève nabídne pokrmy od drůbeže Jussy po tofu Carouge, to vše v menu, které vymyslel šéfkuchař Olivier Jean.

Nový podnik Oetker Collection v Ženevě slibuje, že epikurejce okouzlí jedinečnou kulinářskou nabídkou. Ve své první restauraci ve Švýcarsku slibuje Atelier Robuchon kulinářský zážitek zaměřený na místní produkty. Kromě klasických receptů jsou zde i jídla vytvořená speciálně pro Ženevu.

Po Paříži, New Yorku, Hongkongu a dalších šesti městech po celém světě se slavný Atelier Robuchon stěhuje do Ženevy. Tento inovativní koncept restaurace se nachází v srdci nového hotelu The Woodward, který byl nedávno otevřen. Hosté budou moci sedět u pultu s 36 místy a sledovat balet kuchařů, kteří budou své umění předvádět přímo před nimi. Podnik se nachází v přízemí hotelu, má vlastní vchod z nábřeží Quai Wilson a kromě restaurace nabízí dva salonky.

Na jídelním lístku najdete mnoho klasických pokrmů Joëla Robuchona, počínaje kaviárovým želé a květákovým krémem, slavným hovězím Rossini, humřím ravigoté s černým pepřem, přes langustinové ravioli až k jednomu z nejnovějších výtvorů šéfkuchaře: okounovi s citronovou trávou. Kromě typických pokrmů francouzského šéfkuchaře, který byl oceněn mnoha hvězdičkami, jsou zde i jídla vytvořená speciálně pro Atelier de Genève. Šéfkuchař Olivier Jean přitom ctí ženevský region a to nejlepší, co nabízí. Švýcarské miso, omáčka AOC Geneva Gamaret, drůbeží maso Jussy, tofu Carouge nebo rizoto z rýže Ticino, šafrán Valais, vejce Lignon - kuchyně šéfkuchaře kombinuje místní produkty, francouzské techniky a asijské vlivy.

Gastronomie Joëla Robuchona se odráží i v čerstvé rostlinné kuchyni restaurace Le Jardinier, která je po New Yorku a Miami vůbec první v Evropě. Šéfkuchař Olivier Jean je známý svými inovativními pokrmy, často bezlepkovými a bezlaktózovými, v nichž kraluje zelenina. Nabízí vynikající kulinářské výtvory, které dokazují jeho dokonalé zvládnutí francouzských kuchařských technik. Restaurace se nachází na dvou velkých hotelových terasách a nabízí nádherný výhled na jezero a okolní Alpy.

Při sestavování jídelníčku pro Atelier de Genève a Le Jardinier si Olivier Jean dal záležet na tom, aby pracoval s produkty z okruhu necelých 150 kilometrů. "Jde o pórek ze Ženevy, ryby z jezera, zeleninu ze zeleninové zahrady Gaia v Hermance, od rodiny Courtois nebo třeba Pata Negra od bratrů Alcalových. Všechny výrobky, které jsem testoval, jsou prostě výjimečné," uvedl šéfkuchař. Výběr toho nejlepšího a zdokonalování receptur trvalo přes dva roky.

Přihlásit se k odběru newsletteru

Chcete dostávat pravidelně exkluzivní obsah přímo do vaší emailové schránky?
Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář