Charitativní večer plný gastro zážitků: šampaňské, kaviár a raut s pokrmy Jana Punčocháře

Charitativní večer plný gastro zážitků: šampaňské, kaviár a raut s pokrmy Jana Punčocháře

autor: Red. foto: se svolením Nadačního fondu Packa na lyžích

Ve čtvrtek 11. listopadu se v pražských podnicích Galerie Kozí a Le Terrior uskuteční výjimečný večer. Degustovat se budou rakouská a německá vína, champagne, kaviár a jednu delikatesu osobně představí Jan Punčochář.

Hosté si užijí degustaci rakouských a německých vín. Vedle vína se bude ochutnávat také kaviár společnosti Pearla Caviar a šampaňské od společnosti Terroir Champagne. Připraven bude také bohatý raut s vybranými pokrmy. Specialitu s kaviárem osobně představí Jan Punčochář. Večer se uskuteční pod hlavičkou Nadačního fondu Packa na lyžích, jehož cílem je splnit paralympijský sen lyžaři Petru Novotnému. Část výtěžku z prodeje vstupenek tak poputuje na konto nadace.

Svatomartinský charitativní večer bude první akcí nově vzniklého Nadačního fondu Packa na lyžích. Uskuteční se od 16. hodiny do půlnoci v podnicích Galerie Kozí a Le Terroir, které se nachází jen kousek od sebe – v centru Prahy v Kozí ulici.

Během večera budou mít hosté možnost ochutnat řadu vín z rakouských a německých vinařství. Návštěvníci se mohou těšit na vína z vinařství Weingut Stadt Krems (Rakousko), Weingut Martin Pasler (Rakousko), Weingut Paul Achs (Rakousko), Weingut Tom Strommer (Rakousko), Weingut Schwarz (Rakousko) a Weingut Robert Weil (Německo). Součástí večera bude také degustace několika druhů kaviáru od společnosti Pearla Caviar a šampaňského od Terroir Champagne. Kromě degustací bude pro všechny připraven také bohatý raut. Specialitu s kaviárem osobně představí šéfkuchař Jan Punčochář.

Činit dobro pitím vína

Celý večer je charitativní, a tak část výtěžku ze vstupného poputuje na konto nadačního fondu Packa na lyžích. Návštěvníci si mohou vybrat ze dvou druhů vstupenek: za 2.022 Kč (500 Kč z každé vstupenky jde na konto nadačního fondu) a za 5.022 Kč (z těchto vstupenek jdou na nadační fond 2.000 Kč). V ceně každé vstupenky je degustace kaviáru společnosti Pearla Caviar a německých a rakouských vín. Držitelé dražší varianty vstupenky si užijí nejen hřejivý pocit z vyšší částky věnované na nadační fond, ale navíc také degustaci šampaňského v ceně vstupenky. Držitelé levnější varianty však nemusí zoufat, šampaňské si mohou na místě zakoupit také.

V průběhu večera bude i několik dalších možností, jak přispět na Nadační fond Packa na lyžích. Z ceny každé láhve vína a šampaňského či skleničky kaviáru, kterou si hosté na místě zakoupí (s možností pozdějšího doručení domů), bude část věnována na konto nadace. V průběhu večera se uskuteční také dražba speciálních láhví vína, balíčků s kaviárem a obrazů malíře Vladimíra Váchala. Celý výtěžek této aukce bude připsán ve prospěch nadačního fondu.

Komu pomůžete?

Nadační fond Packa na lyžích si klade za cíl pomoci sportovcům postiženým parézou brachiálního plexu, tedy obrnou horní končetiny. Prvním z podporovaných sportovců je lyžař Petr Novotný, který by rád reprezentoval Českou republiku v nadcházející paralympijské sezoně, zejména na paralympiádě v Pekingu. S podobnými událostmi je však spojena řada finančních nákladů. Cílem Svatomartinského charitativního večera je vybrat dostatek financí na Petrovu podporu. Cílovou částkou, jež poslouží k uhrazení poplatků za tréninky a kvalifikační závody, je 150.000 Kč.

Vstupenky na charitativní večer jsou v prodeji na webových stránkách nadace.

Zdroj: Tisková zpráva nadačního fondu Packa na lyžích.

Přihlásit se k odběru newsletteru

Chcete dostávat pravidelně exkluzivní obsah přímo do vaší emailové schránky?
Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář