Makro inovuje. Investice do většího komfortu zákazníků i zaměstnanců vyšla na 27 milionů korun

Makro inovuje. Investice do většího komfortu zákazníků i zaměstnanců vyšla na 27 milionů korun

autor: Red. foto: se svolením MAKRO Cash & Carry CR

Zákazníci se díky rekonstrukci, uskutečněné v téměř celé síti v odděleních masa a ryb, lépe orientují, mají k dispozici širokou lokální nabídku a produkty jsou pro ně celkově dostupnější.

Zákazníci se při nákupu chlazeného masa a ryb ve velkoobchodě makro mohou těšit na zcela nový design prodejen. Jelikož je nabídka těchto produktů pro velkoobchod stěžejní, šlo o klíčovou změnu. „Nové prostory se vyznačují především svojí snadnou dostupností, jasnou orientací na zákazníka, důrazem na sezónnost a možností lépe reflektovat současné trendy,“ říká Romana Nýdrle, vedoucí komunikace makro. Modernější pojetí oddělení masa a ryb umožňuje dále poskytovat zákazníkům širokou nabídku místního i mezinárodního prémiového sortimentu a lépe připravovat sezónní nabídky. „Především jsme se v rámci rekonstrukce zaměřili na lokální dodavatele, kteří dostali v prodejnách více prostoru a lepší vystavení. Makro má k dispozici vlastní výrobní kapacity. Díky tomu jsme schopní zákazníkům připravit speciální řezy či kalibrované maso na míru, což ocení především gastronomie,“ doplňuje Romana Nýdrle. Zákazníci si mohou v makro koupit zboží např. od farmáře Václava Vilímovského či Rybníkářství Pohořelice.  

Nové prostory pro prodej masa a ryb jsou silně orientované na potřeby a přání zákazníků, navíc jsou navržené tak, aby se v nich každý snadno vyznal. Při výběru produktů návštěvníkům pomáhá přehledná navigace, díky které lidé rychle najdou zboží, které hledají. Z nového designu však nemají radost jen zákazníci, ale také zaměstnanci makro – zefektivnil se pro ně proces doplňování, merchandisingu i výdeje zboží zákazníkům.

Naším velkým cílem pro příští rok je nárůst obratu především v segmentu čerstvého masa, které je strategickou položkou napříč všemi našimi zákaznickými skupinami, ale hlavně v segmentu HORECA a u koncových spotřebitelů. Proto jsme investici do modernizace příslušných úseků v prodejnách považovali za důležitou,“ doplňuje Romana Nýdrle. Výše investice makro do rekonstrukce oddělení masa a ryb v celkem 12 prodejnách činila dohromady 27 milionů korun.

Zatím poslední provozovnou, která se nové podoby příslušného oddělení dočkala, je prodejna v Ostravě. Stejná modernizace čeká ještě tento rok také pobočku v Ústí nad Labem, čímž se proměna úseků masa a ryb završí v celé síti prodejen makro v České republice s cílem nabídnout všem zákazníkům maximální komfort v nadcházející vánoční sezóně.

Zdroj: Tisková zpráva společnosti MAKRO Cash & Carry ČR

Přihlásit se k odběru newsletteru

Chcete dostávat pravidelně exkluzivní obsah přímo do vaší emailové schránky?
Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář