Gigaprojekt Diriyah Gate je dalším saúdskoarabským centrem špičkové gastronomie

Gigaprojekt Diriyah Gate je dalším saúdskoarabským centrem špičkové gastronomie

autor: Red. foto: se svolením Diriyah

Saúdskoarabský gigaprojekt Diriyah Gate se chystá být autoritou v oblasti fine diningu nejen v samotném království, ale i ve světovém měřítku. Ministerstvo pro rozvoj oznámilo zahájení projektu Bujairi Terrace, souboru 17 světově proslulých restaurací na ploše 15 000 m2, které budou otevřeny na začátku příštího roku.

Stejně jako nedávno zaujal gigaprojekt The Red Sea Project, který se pyšní řadou luxusních hotelů světových značek, zdá se, že Diriyah se to samé se podaří i v oblasti gastronomie. Čtyři z e17 značek mají ve svých vlajkových pobočkách michelinské hvězdy: Bruno, Tatel, Hakkasan a Long Chim.

"Značky a provozovatelé gastronomických zařízení byli vybráni velmi pečlivě. Podniky musí ovládat různé světové kuchyně, ale také blízkovýchodní a zejména saúdskou kuchyni, aby byla zajištěna autenticita a kontext," uvedli zástupci ministerstva. Mezi podniky je 12 značek, které jsou v Království zcela nové, a pět značek, které jsou ve vlastnictví Saúdské Arábie.

Mezi nově příchozí patří: Angelina, Brunch & Cake, Bruno, Café de L'Esplanade, COVA, Flamingo Room by Tashas, Hakkasan, Long Chim, Mastro's, Sarabeth's, Tatel, Villa Mamas. Značky vlastněné Saúdy jsou: GRIND, Somewhere, SUGAR, Sum + Things a TAKYA.

Jerry Inzerillo, generální ředitel skupiny DGDA, uvedl: "Nadcházející otevření Bujairi Terrace je důkazem hmatatelného pokroku v realizaci "Vize 2030" jeho královské Výsosti Mohammeda bin Salmána, vzrušující ilustrací dalekosáhlé a ambiciózní vize, na níž máme tu čest se podílet v souvislosti s monumentální transformací Saúdské Arábie. Vynikající poloha Bujairi Terrace v provincii Rijád a výhled na klenot království, památku světového dědictví UNESCO v Turaifu, vedla k výběru restaurací na světové úrovni.

Diriyah Gate je jedním z hlavních projektů v rámci "Saúdské vize 2030" a je součástí širší proměny celého historického města v hodnotě 50,6 miliardy USD. Po dokončení se bude pyšnit 38 hotely, řadou muzeí, obchodními a zábavními prostory a vytvoří přibližně 55 000 pracovních míst.

Přihlásit se k odběru newsletteru

Chcete dostávat pravidelně exkluzivní obsah přímo do vaší emailové schránky?
Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář