Obrovská zásilka kokainu byla pašována pomocí zmrazených cibulových kroužků

Obrovská zásilka kokainu byla pašována pomocí zmrazených cibulových kroužků

autor: Red. foto: Schutterstock.com

Zdá se, že drogoví dealeři mají zálibu pašovat svůj matroš v jídle. U nás se logistickou chybou málem dostalo na pulty ochodů 110 kilogramů kokainu ukrytých v kolumbijských banánech.

Navzdory častým zátahům je obchod s drogami stále silný a před pár dny Spojené království oznámilo svůj nejnovější záchyt drog souvisejících s potravinami: kokain ukrytý v cibulových kroužcích.

Podle britské Národní agentury pro boj proti trestné činnosti (NCA) bylo u třicetiletého polského řidiče kamionu, který cestoval do Spojeného království z Francie, nalezeno 418 kilogramů kokainu ukrytých mezi nákladem mražených cibulových kroužků. Úřady odhadují, že drogy by měly na ulici hodnotu přibližně 44 milionů dolarů. Řidič byl následně obviněn z pašování drog třídy A.

"Jednalo se o opravdu významné množství drog stažených z oběhu," uvedl při oznámení zátahu velitel pobočky NCA Mark Howes. "Zabavení připraví organizovanou zločineckou skupinu, která je za ně zodpovědná, o zisk, který by podpořil další trestnou činnost. Ve spolupráci s našimi partnery, jako jsou pohraniční jednotky, budeme i nadále bojovat proti hrozbě drog třídy A v rámci našeho poslání chránit veřejnost."

S ostrovany je po Brexitu potíž, řidičů mají málo a když už se k nim někdo vydá, hned ho zavřou. Kdyby dotyčný schoval "zboží" mezi olomoucké tvarůžky, jistě by svůj náklad dovezl až do cíle.

Přihlásit se k odběru newsletteru

Chcete dostávat pravidelně exkluzivní obsah přímo do vaší emailové schránky?
Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář