Latin America's 50 Best Restaurants: Central je restaurací desetiletí!

Latin America's 50 Best Restaurants: Central je restaurací desetiletí!

autor: Red. foto: se svolením The World’s 50 Best Restaurants

Vůbec poprvé bylo 100 nejlepších restaurací v Latinské Americe vybráno na základě všech údajů z hlasování v průběhu osmi ročníků, konkrétně od roku 2013 do 2020. V loňském roce byl ceremoniál zrušen kvůli pandemii.

Před několika málo dny se uskutečnil večer oslavující latinskoamerickou kuchyni v celé její rozmanitosti a bohatství, vzdával se hold její minulosti a zároveň se ujišťovalo o dobrých vyhlídkách, které jsou po roce a půl tolika obtíží a nejistot kvůli pandemii velmi nejisté. Seznam Latin America’s 50 Best Restaurant Awards 2021 byl představen 22. listopadu a představuje kompilací předchozích vydání tohoto žebříčku od jeho vzniku v roce 2013.

Nejlepší restaurace desetiletí byly vybrané na základě postupného hlasování poroty od roku 2013. Jedná se o porotu složenou z gastroodborníků z celého regionu. Za nejlepší restauraci desetiletí v rámci Latinské Ameriky byla označená limská restaurace Central šéfkuchařů Virgilia Martíneze a Pía Leóna, v první pětce se umístily restaurace Maido (rovněž v Peru), D.O.M. (Brazílie), Astrid y Gastón (Peru) a Pujol (Mexiko).

Mezi 100 vyhlášenými restauracemi, které se v noci dostaly na seznam, bylo mnoho nováčků, což svědčí o snaze porotců ocenit také restaurace, které pomáhají utvářet gastronomickou scénu v regionu.

Všechny uvedené restaurace jsou otevřené nebo mají v úmyslu znovu otevřít. Ty, které zavřely, byly zmíněné v rámci programu, ale bez účasti v žebříčku. „Jsme přesvědčeni o tom, že je důležité ocenit i ty zavřené restaurace za jejich roli, kterou v průběhu let sehrály, a za jejich velký historický přínos latinskoamerické kuchyni," uvedla Laura Price, jedna z moderátorek akce, která byla vysílána online.

Kromě hlavního seznamu Latin America’s 50 Best Restaurant Awards 2021 byly v rámci ceremoniálu oceněny také podniky a gastronomičtí profesionálové, kteří v posledních měsících vynikli svou výjimečnou prací během pandemie. Bylo pro tuto příležitost vytvořeno několik speciálních ocenění jako například cena Rising Star Female Chef Award, kterou získala šéfkuchařka Marsia Taha (Gustu, Bolívie) a cena Icon Award, kterou obdrželi Rodrigo Oliveira a Adriana Salay (Mocotó, Brazílie).

A v nových, speciálních oceněních se pokračovalo dál. Restaurace Anafe v Buenos Aires v Argentině získala ocenění One to Watch. Celele, tedy restaurace s karibskou kuchyní v kolumbijské Cartageně, získala ocenění Art of Hospitality Award 2021.

V kategorii Udržitelná restaurace byla vybrána restaurace Corrutela, která zrovna oznámila své znovuotevření v brazilském São Paulu. A konečně šéfkuchař Eduardo García z vyhlášené restaurace Máximo Bistrot v Mexico City získal za svou inspirativní práci během pandemie cenu Chef's Choice Award-Best Reinvention.

Celý seznam oceněných restaurací si můžete prohlédnout ZDE

Zdroj: The World’s 50 Best Restaurants

Přihlásit se k odběru newsletteru

Chcete dostávat pravidelně exkluzivní obsah přímo do vaší emailové schránky?
Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář