Urbanio slibuje čerstvou sklizeň mikrobylinek a zeleniny. Třeba i ve vaší  kanceláři

Urbanio slibuje čerstvou sklizeň mikrobylinek a zeleniny. Třeba i ve vaší kanceláři

autor: Red. foto: se svolením společnosti Greeen Tech

Indoor technologie pro pěstování aktuálně českého technologického start-upu GreeenTech slaví úspěšnou premiéru na Všeobecné světové výstavě EXPO 2020 Dubai.

GreeenTech jako první v České republice staví hydroponické kontejnery pro pěstování naprosto kdekoli, v jakýchkoli klimatických podmínkách.  Urbanio má sloužit k rekultivaci zanedbaných a nevyužitých prostor nebo k ozelenění kanceláří či  do  restaurací. Pěstební systém je plně modulární, takže lze vytvořit  konstrukci na míru konkrétnímu místu a pěstovat až 10 druhů plodin najednou. Čerstvý salát, bazalka, špenát či mikrobylinky nabité vitamíny jsou tak nadosah po celý rok, bez ohledu na počasí.

Jak Urbanio funguje? Celý regál je řízený automatizovaně pomocí vlastního IoT systému, a to procesorem PLC Simatic S7-1200  od  Siemens. Využije  se  tak  na  míru  navržený  software  pro  řízení  pěstebních  procesů,  který pracuje například s úpravou vody či vzduchotechnikou a celkově nastavuje ty nejvhodnější podmínky pro růst rostlin. Co nejlepší světelné podmínky zajišťují světla Tungsram s variabilním spektrem pro optimalizaci pěstebního procesu. Hydroponické pěstování ušetří až 95 % vody oproti konvenčnímu zemědělství a nepotřebuje žádné chemické postřiky. Výhodou  také  je,  že  celý  proces  lze  spravovat  na  dálku  prostřednictvím  vzdálené  správy. Stačí k tomu pouze přístup k internetu a počítač, tablet či chytrý telefon.

Na Všeobecné světové výstavě EXPO 2020 Dubai má Urbanio své místo v prostoru Plzeňské restaurace v českém pavilonu, kde technologie pěstebních kontejnerů vzbudila velmi příznivé reakce: „Naše bylinková farmička tady je skutečně malá, týdně jsme schopni vyprodukovat asi dvacet porcí mikrobylinek a asi 15 porcí salátů, které primárně dodáváme do Plzeňské restaurace v našem pavilonu. Zájem ale registrujeme i ze strany ostatních pavilonů, v nichž mají restaurace, například z Holandska, Lucemburska, Saudské Arábie, Ukrajiny a také ze Švédska. Právě Švédům se technologie hodně líbí a chtějí ji využít i v dubajské pobočce řetězce Ikea,“ potvrzuje přímo z Dubaje CEO GreeenTech Dmitrij Lipovskij.

Zdroj: Tisková zpráva společnosti Greeen Tech

Přihlásit se k odběru newsletteru

Chcete dostávat pravidelně exkluzivní obsah přímo do vaší emailové schránky?
Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář