V Eurowings zavedli Happy hour. Nabízí zákazníkům jídlo za poloviční cenu, chtějí tak omezit plýtvání

V Eurowings zavedli Happy hour. Nabízí zákazníkům jídlo za poloviční cenu, chtějí tak omezit plýtvání

autor: Red. foto: se svolením Eurowings

Letecká společnost Eurowings má řadu nových iniciativ zaměřených na udržitelnost během letu. Přechází na ekologické obaly a nově zavádí i Happy Hour. Chce tak snížit plýtvání potravinami.

Dopravce ze skupiny Lufthansa uvedl, že zákazníci si budou moci každý den na posledních letech zakoupit čerstvé potraviny s padesátiprocentní slevou, a to v návaznosti na podobnou zkušební akci na letech společnosti Swiss ze Ženevy, které testovali začátkem roku 2021.

Společnost Eurowings rovněž uvedla, že „s pomocí umělé inteligence bude Eurowings získávat data z každého letu a průběžně přizpůsobovat naložené množství aktuální poptávce s cílem snížit plýtvání".

Kromě toho má Eurowings v plánu, že do roku 2050 bude 100 % jejich palubních obalů vyrobeno z obnovitelných nebo recyklovaných materiálů. Ve své zprávě uvádí, že „již nyní používá dřevěná míchátka a papírové kelímky namísto jejich plastových alternativ, a ve své nabídce Wings Shop se z velké části obejde bez celofánových obalů".

„Zamezení vzniku odpadu je další důležitou součástí naší nabídky udržitelnějších produktů, které nabízíme v průběhu letu," uvedla Lorenza Maggio, ve funkci Vicepresident of customer experience and marketing. „Přepracovali jsme náš palubní maloobchodní program se silným důrazem na původ výrobků, udržitelné obaly a spolupráci s partnery, kterým leží na srdci stejné zájmy."

Kromě udržitelnosti hodlá dopravce rozšířit nabídku veganského a vegetariánského občerstvení a jídel, které jsou k dispozici v menu bistra Wings. V průběhu letů začal nabízet i Fairtrade značku Lemonaid a organický čaj ChariTea.

Zdroj: Tisková zpráva Eurowings

Přihlásit se k odběru newsletteru

Chcete dostávat pravidelně exkluzivní obsah přímo do vaší emailové schránky?
Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář