Hotel na ropné plošině? Může být!

Hotel na ropné plošině? Může být!

autor: Red. foto: se svolením Public Investment Fund

150 000 metrů čtverečních a tři hotely. Saúdská Arábie vybuduje turistickou destinaci inspirovanou ropnou plošinou.

Saúdskoarabský Public Investment Fund, tedy Fond veřejných investic (PIF) odhalil ambiciózní plány na vybudování první turistické destinace na světě na plošinách na moři.

PIF zveřejnil na sociálních sítích propagační video, které tuto stavbu vyobrazuje. Inspiraci pro návrhy čerpá z ropných plošin na moři. Součástí destinace bude také horská dráha, tobogány, potápění a přístav pro 50 lodí.

Co bude v The Rig?

The Rig, jak se projekt nazývá, se bude se rozkládat na ploše větší než 150 000 metrů čtverečních. K vybavení patří tři hotely, prvotřídní restaurace a řada dobrodružných aktivit včetně extrémních sportů.

Ve zprávě od PIF se uvádí: „Tento projekt má být jedinečnou turistickou atrakcí, která by měla přilákat turisty z celého světa a zároveň se těšit zvláštní oblibě občanů a obyvatel zemí GCC (The Gulf Cooperation Council, pozn. red.) v regionu."

„Projekt je začleněný do strategie PIF na období 2021-2025, jejímž cílem je podporovat inovace v odvětví cestovního ruchu a zábavy v Saúdské Arábii a poskytnout slibné rozvojové příležitosti k dosažení ekonomické diverzifikace v souladu s cíli Saúdské vize 2030 (Saudi Vision 2030)."

PIF podporuje úsilí Saúdské Arábie stát se významnou světovou turistickou destinací. Děje se tak prostřednictvím založení několika důležitých projektů a společností v regionech země. Patří mezi ně společnost Red Sea Development Company, Alsoudah Development Company a Cruise Saudi Company.

Království již odhalilo plány, podle kterých by se měl cestovní ruch do roku 2030 stát druhým největším přispěvatelem k HDP hned po ropě a plynu. Z dnešních 3,6 procenta by se měl zvýšit na 10 procent.

Mezi další dva důležité pilíře celkového plánu patří stát se celosvětově pátou nejnavštěvovanější destinací se 100 miliony návštěvníků království ročně; a také zajistit milion nových pracovních míst v odvětví cestovního ruchu.

Přihlásit se k odběru newsletteru

Chcete dostávat pravidelně exkluzivní obsah přímo do vaší emailové schránky?
Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář