Salt Bae to umí osolit! Naštval by vás účet 37 tisíc liber za večeři pro 4 osoby?

Salt Bae to umí osolit! Naštval by vás účet 37 tisíc liber za večeři pro 4 osoby?

autor: Red. foto: se svolením Salt Bae

Jedni nevěřícně kroutí hlavou, jiní tomu naprosto rozumí. V londýnské pobočce populární Salt Bae zaplatili za večeři čtyři hosté u jednoho stolu částku převyšující 37.000 liber. Ok, některé položky jsou přemrštěné, ale celkovému účtu se až tak moc nedivíme.

Byl z toho poprask na Twitteru. Salt Bae alias známý turecký šéfkuchař a řezník Nusret Gökçeh to solí na všechny strany, včetně účtů. Alespoň si to myslí ti, kteří jsou na straně hostů, kteří za účet museli zaplatit.

Jistě, na jednu stranu je to tak trochu nepředvídatelné. O síti restaurací Salt Bae se totiž ví, že je to superdrahá destinace kdekoli jí chcete navštívit - od Miami až po Mykonos. Je známo i to, že se ceny dopředu nedozvíte. Navzdory tomu mají pobočky hodně plné termíny. Bez rezervace se tam dostanete jenom těžko. A když už máte tyto informace, překvapil by vás takový účet?

Steak Golden Tomahawk musel být z velice fajnového masa, okřídlený Red Bull vyletěl cenově hodně vysoko, Baklava byla zřejmě opravdu „golden“. Ale stále jste ve špičkové steakové restauraci! A pokud si pro začátek objednáte dvě láhve růžového Dom Pérignon ročník 2006 a k masu pak Château Pétrus 1996 a následně dvě láhve Château Pétrus 2003, tedy dohromady tři láhve jedné z nejdražších vinařských značek na světě, skutečně se není čemu divit. Takový je alespoň názor redakce.

Nezdá se nám, že by hosté s takovou objednávkou nevěděli, do čeho jdou, a že ty láhve vína z vinného lístku trefili naslepo jenom proto, že se jim název vinařství z nějakého důvodu zdál ten večer zrovna sympatický… Celý skandálek na sociálních sítích je proto jenom taškařice k pousmání. A ten kuvér 4.829 liber? To už je jenom třešnička na dortu.

Přihlásit se k odběru newsletteru

Chcete dostávat pravidelně exkluzivní obsah přímo do vaší emailové schránky?
Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář