Easyjet zavádí uniformy z recyklovaných plastových lahví

Easyjet zavádí uniformy z recyklovaných plastových lahví

autor: Red. foto: se svolením Easyjet

Letecká společnost Easyjet oznámila, že plánuje zavést nové uniformy palubního personálu a pilotů vyrobené z recyklovaných plastových lahví.

Dopravce uvádí, že jeho partnerství se severoirským výrobcem Tailored Image zabrání tomu, aby více než půl milionu plastových lahví skončilo každý rok na skládce nebo v oceánech. Dohromady to znamená 2,7 milionu takto využitých lahví v průběhu pětileté smlouvy. Každá z nových uniforem je vyrobená z přibližně 45 lahví a má o 75 % nižší uhlíkovou stopu než tradiční polyester.

Společnost Easyjet uvedla, že tkanina byla „přizpůsobena současnému stylu letecké společnosti" a v loňském roce byla vyzkoušena, aby se ověřila její vhodnost v prostředí kabiny a paluby letadla. Dále bylo zjištěno, že je tkanina odolnější proti oděru než nerecyklovaná alternativa a poskytuje ještě větší pružnost. Jedná se o tzv. čtyřsměrný streč, který má dokonale sednout na lidskou postavu, přitom ponechává absolutní volnost pohybu pro větší pohodlí a odolnost materiálu. Kromě toho byly všechny plastové obaly související s oblečením nahrazeny recyklovatelnými a biologicky rozložitelnými materiály, včetně límcových spon, spon na košile a obalů na oblečení.

Easyjet uvedl, že tento krok navazuje na další již zavedené kroky ke snížení množství plastů na palubě letadel, včetně nabídky slevy 50 pencí na teplé nápoje pro zákazníky, kteří si na palubu přinesou opakovaně použitelný kelímek.

V roce 2019 dopravce oznámil plány na kompenzaci emisí uhlíku z paliva používaného na všech svých vnitrostátních a mezinárodních letech.

Bernard Birt, generální ředitel společnosti Tailored Image, k tomu uvedl: „Letecká doprava je pro nás velmi důležitá. Naším úkolem jako dodavatele uniforem a firemního oblečení na míru je poskytovat našim klientům inovativní řešení, která jsou postavena na pohodlí a praktičnosti pro jejich uživatele. Dalším úkolem projektu Easyjet bylo splnit jejich mimořádně vysoké standardy v oblasti snižování dopadu na životní prostředí,“ dodal.

„Spojením odborných znalostí našich týmů designérů a oděvních technologií jsme vyvinuli přístup založený na spolupráci s továrnou, která je lídrem ve vývoji udržitelných tkanin. Od samého počátku jsme byli nadšeni, že se můžeme podílet na tomto projektu, a jsme rádi, že úspěch nového šatníku Easyjet je důkazem našeho oceňovaného přístupu k zákazníkům a naší schopnosti splnit i ty nejnáročnější požadavky," komentuje spolupráci s leteckým dopravcem Bernard Birt.

Zdroj: Easyjet

Přihlásit se k odběru newsletteru

Chcete dostávat pravidelně exkluzivní obsah přímo do vaší emailové schránky?
Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář