Výběrová káva srozumitelně, doubleshot míří novými obaly vstříc i kávovým laikům

Výběrová káva srozumitelně, doubleshot míří novými obaly vstříc i kávovým laikům

Redakce Redakce foto: se svolením doubleshot

Kávy od české pražírny výběrové kávy doubleshot dostaly nové obaly, které lépe odrážejí to, jak značka přemýšlí o své kávě.

Nově doubleshot kávu prezentuje mnohem jednodušeji, aby se i laik na první pohled zorientoval a věděl, po jaké kávě sáhnout podle svých chuťových preferencí a nároků. Kávy řadí do tří skupin podle druhu i kvality a obaly jsou pro doubleshot díky angličtině také cestou k další zahraniční expanzi.

„Ustoupili jsme z popisů detailními chuťovými deskriptory, což je asi nejzásadnější změna a hlavně je to ve světě výběrové kávy velmi neobvyklé. Nově na obalech máme obecnější chuťové skupiny. Podle naší zkušenosti totiž zákazníci chuťové deskriptory často v kávě nedokázali najít, což vedlo někdy i ke zklamání ze samotné kávy. Vyžadují totiž trénované chuťové buňky a některé metody přípravy určité chutě navíc potlačují. Přitom zákazníci možná i trochu pod tíhou trhu, nabízejícího kávy ochucené, někdy dokonce čekají, že ta chuť z deskriptorů bude dominantní. Proto jsme je nahradili třemi skupinami, které odpovídají základním chuťovým typům. A podle nich  jsou sáčky barevně odlišené, takže je orientace v nabídce nyní jednodušší,” říká Jaroslav Tuček, spoluzakladatel doubleshotu, o motivaci, která stála za změnou v prezentaci káv.

Neznamená to, že by doubleshot jakkoliv slevoval ze svých kvalitativních standardů nebo přestal nabízet kávy z rukou farmáře. Nově ale kávy najdete v nových obalech, kde podle názvu a barvy na první pohled najdete, jakou kávu byste si dali:

  • Kávy z konkrétních farem nebo zpracovatelských družstev najdete hromadně pod názvem Farm (a jméno farmáře, odrůdu a zpracování až při bližším pohledu na sáček).
  • Všechny kávy doubleshot rozdělil do tří chuťových skupin a každá má vlastní barvu, takže pokud máte raději kávy ovocné, vždy stačí sáhnout po sáčku s tyrkysovým pruhem, exotické a šťavnaté chutě najdete v sáčcích se zeleným a klasické sladké a krémové kávy najdete v sáčcích s béžovým pruhem.
  • Filtrovaná káva i espresso mají nově tři stupně kvality. 1) Směsi koncipované pro vstup do světa výběrové kávy (pro filtr směs Flirt, pro espresso Start), 2) komplexnější kávy pro zkušenější (Farm ve filtru, Era v espressu) a 3) vzácné kávy, které tvoří nejvyšší kvalitativní stupínek (Extra u espressa, limitované edice u filtru).

„Za čtrnáct let existence doubleshotu se trh s výběrovou kávou ohromně posunul a povědomí o ní už je tak velké, že nám jednoduše přijde zbytečné našim zákazníkům na každém kroku vysvětlovat, co je výběrová káva a jaké jsou rozdíly mezi ní a běžně dostupnou. Už bereme za samozřejmé, že chápou, jak obecně chutná, že je dohledatelný její původ, že roli hraje typ zpracování. Teď ji chceme udělat co nejpřístupnější také všem ostatním, kteří prostě hledají chuťově zajímavou kávu, i když třeba o té výběrové nevědí vůbec nic,” dál vysvětluje Jaroslav Tuček, co stálo za změnami, které nejsou zdaleka jen vzhledové.

Sáčky jsou také nově v angličtině, kromě zadní etikety, která je česky. Důvodem je to, že doubleshot už nyní kávu distribuuje po světě a chce nadále expandovat a mít přitom jednotný sortiment všude, kde prodává. Zajímavostí také je, že na přední straně nenajdete název značky, pouze logo. V tomto stylu mění doubleshot i veškerý kávový porcelán. „Nejdůležitější je káva, ne to, že jsme ji pražili zrovna my. Takže když jsme na přední stranu chtěli dát jen to pro zákazníka opravdu nejdůležitější, došli jsme k tomu, že zrovna slovo doubleshot není to důležité. A také si myslím, že už logo doubleshotu naši zákazníci poznají i bez textové nápovědy,” uzavírá Tuček trochu s nadsázkou.

Zdroj: doubleshot

Na světě je čerstvě uzavřená čtyřletá globální licenční dohoda, která posílí stávající partnerství obou společností ve Spojeném království a zahájí prodej ve Spojených státech, přičemž další světové...
Campari oslavuje filmovou vášeň v Karlových Varech již potřetí v řadě, a i letos jako oficiální drink festivalu. Toto prestižní partnerství odráží hluboké spojení Campari s filmovým světem a...
V nejnovějším vydání prestižního průvodce světem šampaňského od renomovaného kritika vín Tysona Stelzera získalo populární Champagne Deutz vysoké hodnocení a upevňuje svou pozici na špičce šumivých...
Na slavnostním předávání cen v hotelu Wynn Las Vegas byla španělská modernistická restaurace Disfrutar vyhlášena nejlepší restaurací na světě. Druhé místo míří letos opět do Španělska, do kuchyně...
Společnosti Pernod Ricard a ecoSPIRITS oznámily uzavření pětileté globální dohody, která umožní distribuci značek lihovin Pernod Ricard v cirkulárních obalech ecoSPIRITS na prodejních místech po...
Oblíbená značka rumu Flor de Caña po roce opět vyhlašuje progresivní soutěž. Pokud je míchání drinků vaším koníčkem i obživou, máte skvělou možnost předvést svůj um a změřit své dovednosti s...
Nejen kuřata, ale i tempeh z vlastní laboratoře nebo koprovka. Věděli jste, že bistra KRO mají v nabídce vždy alespoň tři bezmasé variace? Ochutnejte, budou vás bavit!
Legendární značka whisky, která chce překračovat hranice běžného, hledat výjimečné a vytvářet bezkonkurenční jednosladové whisky, slaví své výročí příběhem a třemi unikátními destiláty.
Značka Bohemian, která reprezentuje českou přírodu zhmotněnou v chuti a vůni, rozšiřuje svoji nabídku hned o dvě novinky: Bohemian Bitter a Bohemian Spicer. Tyto nové přírůstky představují dokonalou...

Přihlásit se k odběru newsletteru

Chcete dostávat pravidelně exkluzivní obsah přímo do vaší emailové schránky?
Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář