Benjamin ohlásil nové letní menu

Benjamin ohlásil nové letní menu

autor: Red. foto: Archiv redakce

Benjamin je ambiciózní pražská restaurace, která se chce už od svého otevření věnovat výhradně české klientele. Říkají, že ani teď tak nemusí měnit svou filozofii a strategii.

V Benjaminu se i nadále, dle svých slov, soustředí pouze na kvalitu. Důkazem je nové letní menu. Hlásá respekt ke špičkovým surovinám a kuchařské práci. Kuchaři preferují pouze tři čtyři suroviny, výrazný autorský rukopis a co nejoriginálnější chuť. A jaké překvapení připravil mladý šéfkuchař Štěpán Návrat společně se zkušeným Britem Gavinem Lewisem pro své hosty?

Na menu najdete chřest v originální variaci s kachnou, žloutkem a hořčicí či křehký hrášek se šunkou ochucený nakyslou verbenou. Chuťové překvapení slibuje také dvojice sladkovodních ryb: candát na másle se smetanou a siven v aranžmá s okurkou, jalovcem a borovičkou.

Jako hlavní chod se podává jehněčí s řepou a bezinkou. A po něm již přicházejí na řadu moderně pojaté dezerty – v prvním z nich sází kuchaři na kombinaci meruňky a fenyklu, ve druhém se snoubí chuť medu s heřmánkem.

Jenom připomeňme, že v restauraci Benjamin v Norské ulici ve Vršovicích sedí všichni kolem jednoho kulatého stolu a večeře začíná vždy v přesně stanovený čas. Z tohoto důvodu je třeba mít zajištěnou rezervaci. Otevřeno je vždy od středy do soboty.

Zdroj: Tisková zpráva

Přihlásit se k odběru newsletteru

Chcete dostávat pravidelně exkluzivní obsah přímo do vaší emailové schránky?
Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář