Tekutý poklad armaňak

Tekutý poklad armaňak

autor: Red. foto: se svolením Premier Wines & Spirits

Výjimečný armaňak Lafontan je opravdovým skvostem ve své kategorii. Pokud jste s jeho pořízením doposud váhali, není důvod to déle odkládat.

Armaňak patří mezi populární vinné destiláty. Francouzský rodinný výrobce Lafontan má díky své prozíravosti a strategii ve svých sklepích opravdu exkluzivní skvosty a může vám nabídnout jedinečné ročníkové armaňaky. Kouzlo tkví v po generace předávané tradici výroby armaňaku, neboť rodina Lafontanových se výrobou tohoto destilátu zabývala již desítky let před založením své značky, ke kterému došlo v roce 1897. Jedná se o velmi uznávaného producenta, a to nejen díky dlouholeté historii. Lafontan sídlí v oblasti Bas Armagnac, jež je považovaná za nejlepší oblast pro výrobu armaňaku.

Výroba armaňaku podléhá přísným podmínkám. Obsah alkoholu nesmí překročit 63 % a zároveň musí dosahovat alespoň 40 %. Na výrobu je povoleno používat jen několik základních odrůd vinné révy – Baco, Colombard, Folle Blanche a Ugni Blanc. Produkce armaňaku se obecně vyznačuje lpěním na rodinné tradici, předávané z generace na generaci. Tradičně je tento destilát stařen po dlouhou dobu v sudech.

Pokud se rozhodnete udělat si radost v podobě tohoto jedinečného pokladu, můžete se těšit na dokonalý chuťový zážitek, na který jen tak nezapomenete. Armaňak Lafontan můžete pořídit na webových stránkách www.1er.cz.

Zdroj: Tisková zpráva Premier Wines & Spirits

Přihlásit se k odběru newsletteru

Chcete dostávat pravidelně exkluzivní obsah přímo do vaší emailové schránky?
Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář