Four Seasons má nového šéfkuchaře. Stal se jím Marco Veneruso

Four Seasons má nového šéfkuchaře. Stal se jím Marco Veneruso

autor: Red. foto: se svolením Four Seasons

Do Česka Marco Veneruso přichází z Pekingu - s michelinskou hvězdou, která byla první za italskou kuchyni v Číně. Slavná pražská restaurace CottoCrudo pod jeho vedením výrazně změní své menu.

„V rámci nového kulinářského konceptu představím návštěvníkům naší signature restaurace tradiční kuchyni mého regionu v nečekaném pojetí. Itálie je mnohem víc než jen carpaccio a gnocchi. Chci oživit pražskou gastronomickou scénu o italský fine-dining dle mého gusta. Kdo je připraven na odvážný zážitek, pro toho je CottoCrudo tou správnou destinací,“ říká Veneruso.

Vášeň pro italskou kuchyni objevil Veneruso během svého dětství, které strávil nedaleko Neapole v oblasti Kampánie. Ve volných chvílích často vypomáhal na farmě svých prarodičů. Jeho silný osobní vztah k rozmanitým chutím jižní Itálie se odráží i v jeho novém menu v CottoCrudo.

„Typické suroviny z oblasti Kampánie používám napříč celým menu. Rád pracuji s mořskými plody, citrusy a také se svoji speciální ingrediencí – šťávou z fermentovaných ančoviček,“ říká Veneruso.

Hosté se mohou těšit na nové degustační menu o sedmi chodech a pestrou à la carte nabídku, které kraluje ryba sv. Petra s guanciale, kaviárem a Champagne sabayon nebo na netradiční těstoviny Pasta Mista s krájenými brambory, bisque a variací mořských plodů. Jedním z dalších Marcových signature pokrmů je holoubě s kaki a kakaovými boby.

„Všichni ví, že italská kuchyně je postavená na kvalitních surovinách, a já byl po příjezdu do Česka velmi mile překvapen zdejší prvotřídní nabídkou. Chci znát naše dodavatele, abych mohl hostům nabídnout to nejlepší. Rád proto objevuji lokální produkty, zaujalo mě například skvělé sušené maso z jedné farmy kousek za městem,“ dodává Veneruso.

Vedle italské CottoCrudo vede nový šéfkuchař také sezónní japonskou restauraci MIRU na exkluzivní střešní hotelové terase s výhledem na Pražský hrad a Karlův most.

Veneruso absolvoval kulinářskou školu A Tavola con lo Chef v Římě. V roce 2010 zahájil pětileté angažmá ve Four Seasons Hotel Firenze, když jako Chef de Partie rozšířil tým restaurace Il Palagio, která získala pod vedením Vito Mollica michelinskou hvězdu o rok později. Následně strávil tři roky v milánském Four Seasons jako Chef de Cuisine a v roce 2018 pak s rozsáhlými znalostmi kuchyně své rodné země zavítal do Pekingu. Zde spolupracoval s Niko Romitem, oceněným třemi hvězdami, a do dvou let získal na pozici šéfkuchaře jeho restaurace svou první michelinskou hvězdu.  

Zdroj: Tisková zpráva Four Seasons

Přihlásit se k odběru newsletteru

Chcete dostávat pravidelně exkluzivní obsah přímo do vaší emailové schránky?
Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář