MICHELIN Guide Chicago: minus jedna hvězda. Alinea si drží status TOP restaurace, Ever má opět dvě hvězdy

MICHELIN Guide Chicago: minus jedna hvězda. Alinea si drží status TOP restaurace, Ever má opět dvě hvězdy

autor: Red. foto: se svolením Claudia Restaurantu

Přesně 32 chicagských restaurací se může pyšnit hvězdou od MICHELIN Guide. Ve městě přibyly čtyři nové restaurace s jednou hvězdou. Které to jsou a jak vypadají?

Letošnímu chicagskému seznamu nejlepších gastronomických počinů opět vévodí restaurace Alinea známého šéfkuchaře Granta Achatze, která si již dvanáctý rok po sobě udržuje tříhvězdičkové ocenění. Jedná se o jedinou michelinskou restauraci ve městě, která získala tři hvězdy.

„Michelinský průvodce definuje restauraci na úrovni tří hvězdiček jako restauraci nabízející výjimečnou kuchyni, která stojí za speciální cestu - jenom tam. Tým restaurace Alinea nabízí tříhvězdičkový gastronomický zážitek, který se vyznačuje skvělými produkty zpracovanými s technickou dokonalostí, každý pokrm má svůj výrazný charakter," uvedl pro média prostřednictvím e-mailu hlavní inspektor MICHELIN Guide pro USA.

Restaurant Ever, o kterém jsme díky jeho skoku z nuly rovnou na dvě hvězdy psali loni jako o zázraku, letos zůstává na své pozici dvou hvězd. Curtis Duffy, šéfkuchař této restaurace, je jednoduše velký frajer.

Letos se do průvodce poprvé dostaly také čtyři chicagské restaurace, z nichž každá získala jednu hvězdičku. Zde přinášíme jejich seznam doplněný přímo o poznámky michelinských inspektorů. Zajímavé je, jak rozdílnými styly se tyto nové „jedničky“ zabývají. Chcete špičkové jídlo inspirované filipínskou kuchyní nebo si dáte speciality Blízkého východu? Zajeďte do Chicaga!

Claudia Restaurant: „Na tomto výjimečném místě si můžete vychutnat intenzivně kreativní degustační menu. Bento box, obsahující například krekry z hřebenatek s konzervovaným žloutkem, madeleines z inkoustu olihně, nigiri z tuňáka žlutoploutvého plněné foie gras a bramborový beignet s kaviárem, vám připraví půdu pro vynikající a nezapomenutelné jídlo."

Esmé Chicago: „Minimalistický, dobře osvětlený prostor evokuje uměleckou galerii, doplněnou o high-concept ochutnávku, jejímž cílem je smazat hranice mezi uměním a stolováním. Jídlo o několika chodech zahrnuje řadu kreativních a nečekaných pokrmů, z nichž každý je nabízen na vlastním nádobí, vyrobeným místními umělci."

Galit Restaurant: „Degustační menu šéfkuchaře Zacha Engela umožňuje hostům, aby si sami vybrali z řady možností. Dokonce i známá jídla nabízejí překvapivou hloubku, například krémový humus nebo křupavý falafel s mangovým labnehem."

Kasama pekárna a restaurace: „Šéfkuchaři Tim Flores a Genie Kwon se v této restauraci vydali vlastní cestou a nabízejí ambiciózní, chytré a osobité degustační menu, v němž se mísí filipínské tradice s moderními prvky."

Pandemie zřejmě nijak výrazně nezasáhla do procesu recenzování průvodce v průběhu roku 2021, a to i přesto, že se chicagské restaurace stále potýkaly s ekonomickými důsledky téměř dvouletého zavírání, omezování a v mnoha případech i zavírání. I proto je v letošním průvodci hvězd 23, i když v tom loňském jich bylo 24.

„Od začátku celosvětové pandemie inspektoři pečlivě sledují každý trh v USA a jsou v úzkém kontaktu s restauracemi, aby byli informováni o provozu, změnách v jídelním lístku atd. Kuchaři nás inspirovali svou přizpůsobivostí, odolností a kreativitou během pandemie," uvedl pro média zmíněný hlavní inspektor MICHELIN Guide pro USA.

Zdroj: chicago.suntimes.com

Přihlásit se k odběru newsletteru

Chcete dostávat pravidelně exkluzivní obsah přímo do vaší emailové schránky?
Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář