Manifesto představilo SOOT, vlastní značku barového konceptu, který plánuje otevírat i v zahraničí

Manifesto představilo SOOT, vlastní značku barového konceptu, který plánuje otevírat i v zahraničí

autor: Red. foto: se svolením SOOT baru

Manifesto představilo novou vlastní značku koktejlového baru. Pod názvem SOOT ji bude provozovat v Manifestu Anděl, ale také v budoucích food hubech v Berlíně.

Právě v Berlíně má v plánu otevřít SOOT  již ve druhé polovině letošního roku. V plánu jsou i další města za hranicemi, kam se SOOT chystá expandovat. Do budoucna bude bar fungovat i samostatně a nezávisle na restauračních konceptech. 

Bar, který nemá zdi, zato má kouzlo i za denního světla, staví na přípravě koktejlů s maximem vlastních ingrediencí a na procesech, které umožňují dělat domácí přísady po malých várkách.

„Naše menu téměř neobsahuje standardní koktejly, i když se osvědčenými nápoji někdy inspirujeme a na přání je děláme. Hledáme vlastní chutě a snažíme se je spárovat s náladou různých denních a ročních dob. Váš oblíbený nápoj může sloužit jako vodítko pro to, jaký typ chuti můžeme doporučit, ale vždy od nás mohou zákazníci čekat něco překvapivého, co ještě jinde neochutnali,” sdělil Alexandros Gavrilidis, šéf a kreativní duše baru Soot. Alexandros pracoval v rodném Řecku pod vedením Nikose Baloulise, spolumajitele baru Clumsies, který je na 4. příčce žebříčku World 50 Best Bars. Poté sbíral zkušenosti v pražském Hard Rock café a od roku 2019 vede bary v týmu Manifesta.

V jeho mixologii se uplatní málo rozšířené postupy i metody molekulární kuchyně, využívá například techniku sous-vide, infuzování a pomalou filtraci přes tzv. superbag, kterou se dosáhne téměř čiré tekutiny dokonce i z rajčatové šťávy. Domácí sirupy jsou připravovány z přírodních a čerstvých surovin, vedle ovoce také ze zeleniny, z čajů i bylin a koření. 

Jsou to mnohdy pomalé techniky a v každé várce se připravuje relativně malé množství sirupů, kordiálů oleo-saccharum, sherbetu, fermentovaných shrubů dalších přísad. Cílem je podpořit a vytáhnout chuť každého ovoce a každé suroviny a také omezit přidaný cukr, jehož množství se odvíjí od přirozené sladkosti ovoce v každé dávce. Menu obsahuje řadu nápojů s nízkým obsahem alkoholu i nápoje zcela nealkoholické. 

Koktejly musí ladit také oku a kromě zdobení čerstvým a sušeným ovocem se využívá pěna z aquafaby, která dokáže nahradit vaječné bílky, jedlé květy, tinktury a prachové směsi koření. 

Vizuální identita značky SOOT je dílem studia Heels Makes Deals. Design baru, otevřeného do všech stran a se vzdušnou střední konstrukcí nesoucí lahve a sklo, vytvořila architektka Sara Gomes. 

Soot bar v Manifestu Anděl je otevřen denně od 11 do 22 hodin.

Zdroj: Tisková zpráva SOOT  

Přihlásit se k odběru newsletteru

Chcete dostávat pravidelně exkluzivní obsah přímo do vaší emailové schránky?
Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář