Alain Ducasse uvádí Veganský burger!

Alain Ducasse uvádí Veganský burger!

autor: Red. foto: se svolením Burgal

Francouzský šéfkuchař Alain Ducasse se pouští do rostlinných hamburgerů a na pařížském Place de la Bastille otevírá Burgal, stánek s burgery. Hodně neobvyklými burgery…

Alain Ducasse pokračuje v cestě, kterou započal na Plaza Athénée se svým konceptem neutrality Sapid. Před pár dny představil šéf restaurací, které se mohou chlubit prestižními Michelin Stars, novou ideu. A je dost možné, že se koncept stane hitem! Na Place de la Bastille otevřel Alain Ducasse nový stánek s jídlem. Burgal, jak se koncept jmenuje, se nachází v klasickém pařížském stánku o rozloze 8 m², který byl pro tuto příležitost vybaven nábytkem na míru.

Na jídelním lístku tohoto překvapivého místa je Burgal - 100% rostlinný burger! Zvenku veganská houska, což je první zajímavost, protože housky se obvykle vyrábějí (mimo jiné) z vajec, másla a mléka. Uvnitř je místo masa rostlinná placka, jejíž základ tvoří cuketa, mrkev, pastinák, čočka, cibule a quinoa.

To ale není všechno! Burger se dochucuje zajímavými ingrediencemi, jako jsou lilkový kaviár, pikantní veganská majonéza a také barevné okurky. Jako přílohy se v Burgalu podávají zeleninové chipsy a křupavá cizrna. Co se týče zdrojů, vše by mělo být bezchybné, totiž obiloviny a zelenina mají pocházet pouze Francie, aby se co nejméně snížila uhlíková stopa.

Svůj oběd můžete případně zakončit veganskou čokoládovou pěnou.

Ducasse se již dříve vymezil vůči „falešným masným výrobkům“, jako jsou Beyond Meat nebo Impossible Burger, které se snaží, aby jejich produkt byl co nejvíce podobný mletému hovězímu masu. Ducasse proto vytvořil v Burgalu veganský burger, který prostě vypadá jako zeleninový burger.

„Pořád si myslíme, že je potřeba, aby to všechno vypadalo jako mleté maso. Ve skutečnosti ale nepotřebujeme, aby zeleninový karbanátek vypadal jako mleté maso! Musí vypadat jako zeleninový karbanátek a tečka," nechal se slyšet šéfkuchař o nové vlně svých vlastních rostlinných burgerů.

Zdroj: sortiraparis.com

Přihlásit se k odběru newsletteru

Chcete dostávat pravidelně exkluzivní obsah přímo do vaší emailové schránky?
Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář