Nejdražší rajče na světě. Víte, které to je?

Nejdražší rajče na světě. Víte, které to je?

autor: Red. foto: se svolením Fleischrebellen

Je obzvláště sladké a má jedinečnou chuť. Rajče Amela přijelo z Japonska.

Rajče Amela pochází z Japonska a je považováno za nejdražší rajče na světě. A ne bezdůvodně.

Po letech optimalizace a jedinečné metody šlechtění se toto rajče stává doslova mimořádně intenzivním chuťovým zážitkem. Amela znamená v japonském dialektu města Šizuoka „sladký". Název tedy vystihuje i jednu ze zvláštních vlastností červeného ovoce. Totiž jeho mimořádnou sladkost.

Rajče Amela navíc dokáže lépe uchovat sacharózu než běžná rajčata. Tím se zintenzivní vůně zeleniny a zároveň vydrží déle. Původně se rajče Amela pěstovalo výhradně v Japonsku, kde je dodnes považováno za jednu z nejexkluzivnějších odrůd rajčat. Mezitím se na jihu Španělska pěstuje také původní japonskou, dosud utajenou metodou. Pěstují se zde také rajčata odrůdy Amela.

Pro ideální vychutnání si rajčat Amela je třeba je jen málo nebo vůbec nekořenit. My vám radíme vychutnat si je ideálně jen s dobrým olivovým olejem a třeba i s buvolí mozzarellou. Lahodný rajčatový salát Amela je však ideální také jako exkluzivní příloha k jakémukoli masovému nebo rybímu pokrmu.

Zdroj: gourmet-report.de

Nejlepší skotské whisky se spojily a vytvořily vzácné sběratelské portfolio inspirované zeměmi z celého světa. Vzniklé portfolio potěší nejen sběratele a milovníky kvalitních whisky, ale i všechny...
Prestižní žebříček byl vyhlášen na akci v Paříži 12. listopadu. Jmenovány byly bary ze 122 měst v 53 různých zemích světa. Austrálie zamíchala kartami, výborně si vede asijská metropole Hongkong.
Během celého prosince a také kolem Vánoc čekají na hosty hotelu Prague Marriott a restaurace The Artisan nabité brunche s lokálními produkty, slavnostní večeře i party na konci roku.
The Artisan Bar představuje novou knihu signature koktejlů, která chce hosty vzít na nevšední cestu po chuťových zákoutích Česka. Přírodou inspirovaný koncept se má stát ojedinělým zážitkem.
Na konceptu značky se mimo jiné podílel Zdeněk Kaštánek, výrazná osobnost české i světové barmanské scény.
Poháněna vášní pěti generací Maestros Roneros a více než 135 lety mistrovství ve výrobě rumu, dominikánská značka ultra-prémiových rumů Brugal nyní představuje první edici limitované série rumů,...
Známý slovenský šéfkuchař, Head Chef vídeňského podniku Das LOFT Restaurant, Bar & Lounge a vítěz slovenského kola Bocuse d’Or 2021, Peter Duranský, bude hostovat v piešťanské pětihvězdě.
Česká centrála cestovního ruchu – CzechTourism mění vedení. Novým ředitelem bude od 1. listopadu 2023 na základě výběrového řízení dosavadní ředitel marketingu a zahraničních zastoupení František...
V interiéru nejrozkvetlejší restaurace PRU58 v pražských Holešovicích představila své nové večerní menu. Stojí za ním executive chef a majitel v jedné osobě Štěpán Návrat a tamní nový šéfkuchař...