Nejlepším cukrářem světa je René Frank

Nejlepším cukrářem světa je René Frank

autor: Red. foto: se svolením restaurace Coda

Podle žebříčku The World’s Best Pastry Chef 2022 je aktuálně René Frank nejlepším cukrářem světa, čímž si tento šéf německé restaurace Coda rozšířil svůj životopis o další ocenění.

Německý šéfkuchař po absolvování kulinářského vzdělání rozjel rozsáhlou profesionální kariéru v tříhvězdičkových michelinských restauracích, jako jsou Akelarre (San Sebastian), Georges Blanc (Francie) a Nihonryori RyuGin (Tokio), než se v letech 2010-2016 dostal do cukrářské sekce tříhvězdičkové restaurace La Vie v Osnabrücku a poté si v Berlíně otevřel vlastní podnik s názvem Coda. Ten věnuje vlastně výhradně dezertům. Ale není dezert jako dezert. Pokud jste ještě do Cody v Berlíně nezavítali, mohli jste se o unikátnosti jeho pohledu na dezerty přesvědčit před pár lety v pražském hotelu Marriott, kde Tomáš Kalina pod hlavičkou Simposium Culinary Prague pořádal pop-up degustační večeři, kterou pro hosty připravil právě René Frank. Tehdy měla jeho restaurace jednu hvězdu.

Coda je dnes ale restaurací, která už má dvě hvězdy MICHELIN Guide. V intimním až temném prostředí nabízí moderní pokrmy inspirované cukrářskými kreacemi z celého světa. Frank vychází ze svých cest do Japonska, Francie, Španělska a Švýcarska; kombinuje své dokonalé technické schopnosti s výraznými surovinami. Jeho cílem je ukázat, že dezert je mnohem víc než jen poslední pokrm degustace. Přestože nabízí degustační menu postavené pouze z dezertů, používá sezónní a udržitelné suroviny a vyvažuje pokrmy hořkými, kyselými, slanými a umami chutěmi.

Přihlásit se k odběru newsletteru

Chcete dostávat pravidelně exkluzivní obsah přímo do vaší emailové schránky?
Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář