McDonald’s v USA stahuje z nabídky veganský hamburger

McDonald’s v USA stahuje z nabídky veganský hamburger

autor: Red. foto: se svolením McDonald’s Co.

"Je to stále naše ikonická chuť, teď ale rostlinná", tak zněl slogan reklamní kampaně, kterou chtěl McDonald’s přiblížit veganský burger s názvem "McPlant" své klientele v USA a Velké Británii. Téměř po devíti měsících jsou výsledky velmi rozpačité.

Jak nedávno potvrdil gigant rychlého občerstvení oborovému časopisu Restaurant Business Online (RBO), veganský hamburger již není v nabídce vybraných poboček v USA. 

Je to konec McPlant v USA?

McDonald’s má podle všeho za sebou "testovací fázi", během níž bylo uvedení McPlantu na trh plánováno. A vypadá to, že se po této testovací fázi dlouhodobé zavedení vegan hamburgerů neplánuje. Podle některých odborníků totiž stále přibývá ukazatelů, že údaje o prodeji hamburgeru byly horší, než se očekávalo.

Veganský burger byl vyvinut ve spolupráci s firmou Beyond Meat, která je jedním z klíčových hráčů v oboru náhražek masa. Poté, co se 28. července objevila zpráva o zastavení prodeje, klesly akcie společnosti Beyond Meat až o šest procent. Je to další rána pro giganta v oblasti masných náhražek, který v průběhu letošního roku již utrpěl na burze značné ztráty. 

McPlant je ale zatím stále dostupný ve Velké Británii, v Rakousku, Švédsku a Nizozemsku. Jak dlouho ještě, ví jen nejvyšší vedení společnosti McDonald’s.

Zdroj: https://www.rollingpin.de

Přihlásit se k odběru newsletteru

Chcete dostávat pravidelně exkluzivní obsah přímo do vaší emailové schránky?
Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář