Devítichodové degustační menu a koktejly z dílny George Němce: restaurace MIRU zve na zážitek při západu slunce

Devítichodové degustační menu a koktejly z dílny George Němce: restaurace MIRU zve na zážitek při západu slunce

autor: Red. foto: se svolením Four Seasons Hotel Prague

Vše se odehraje na terase pražského hotelu Four Seasons. Právě zde připravuje gurmánský zážitek zkušený šéfkuchař hotelu Marco Veneruso ve spolupráci s japonským kuchařem Mitsuru Tsukadou. Ke kreativní gastronomické dvojici se připojil barový expert George Jiří Němec, který k degustaci s neopakovatelným výhledem namíchal trio originálních koktejlů.  

„Všechny koktejly jsou připraveny s velkým respektem k chutím a jejich kombinacím s hlavními jídly. Jsou navrženy tak, aby dodržovaly moderní mixologické standardy, uznávaly krásu japonské kultury a podtrhly unikátní koncept a lokalitu MIRU restaurace,“ říká o koktejlech George Jiří Němec.

Koktejl Ki No Bi

Hlavní ingrediencí je stejnojmenný japonský gin, jehož název v překladu znamená „krása všech ročních období.“ Lehká a svěží kombinace ginu, bezinky a čerstvé šťávy z okurky a kopru vytváří skvělého společníka k lososu s hořčičným miso připravovaném ve stylu tataki.

Koktejl Yuzu bīru

Tento drink z yuzu saké, yuzu čaje, rýžového octu a yuzu toniku se podává z vychlazené plechovky s modrobílým logem restaurace a připomíná tak hostům nejoblíbenější turistickou aktivitu v Praze – pití piva a kochání se božskými výhledy. V degustačním menu je párován s černou treskou, jejíž chuťový profil vyzdvihuje koktejl svými svěžími a citrusovými tóny.

Koktejl Miru

Poslední koktejl z chova švestky, ginu, bílého kakaa a matchy se podává ke druhému z dezertních chodů, a to ke karamelizovanému dortu s matcha sorbetem. Miru je japonský výraz pro české „dívej se“, což ztělesňuje zážitek z restaurace na střešní terase s výhledem na Pražský hrad a Karlův most.

Výzva „dívej se“ je vryta do keramických šálků vytvořených pro tuto příležitost pražským studiem Najs. Hosté se tak mohou na závěr degustačního menu kochat městským panoramatem, podívat se na sebe nebo nahlédnout do vlastního zážitku.

Japonská restaurace MIRU je otevřena každé úterý až sobotu se začátkem v 18:00. Na každý večer je limitovaný počet čtyř stolů, rezervace předem na čísle +420 221 426 880 nutná.

Zdroj: Tisková zpráva Four Seasons Hotel Prague

Přihlásit se k odběru newsletteru

Chcete dostávat pravidelně exkluzivní obsah přímo do vaší emailové schránky?
Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář